• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Союз не склався. Як Пальчевський втік від Смешко до Столара

Кілька тижнів тому з'явилася інформація, що рейтинговий кандидат у мери Києва Андрій Пальчевський нібито хоче заручитися підтримкою рейтингової партії "Сила і Честь" Ігор Смешко. Однак це об'єднання так і не відбулося
Реклама на dsnews.ua

1 липня в ефірі телеканалу ZIK з пулу "каналів Медведчука" Андрій Пальчевський повідомив про намір створити власну партію. "Це буде Перемога. Пальчевського"... На виборах люди повинні знати, за кого вони голосують. Зеленському пощастило з прізвищем. Можна було написати: "зелена партія", "зелений фургон", після виступу Клитиной вчора - "зелена груди", "зелені обійми", і всі розуміли. А ось з Пальчевським що ви намалюєте? Уявляєте, які асоціації? Тому я змушений ставити своє прізвище, це сказали технологи", - зазначив він. Політик і телеведучий також розповів, за чий рахунок буде фінансуватися нова політична сила. "Я буду збирати людей, які щось можуть. Це люди, які вже мають", - зазначив Андрій Пальчевський, проте прізвищ фінансових донорів своєї партії так і не назвав. Зате оприлюднив першу партійну трійку, в яку крім нього увійшли відомий психіатр Семен Глузман та лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська, передає Depo.ua.

Нагадаємо, кілька тижнів тому в ЗМІ з'явилася інформація про переговори Пальчевського з партією "Сила і Честь" Смешко. Тоді писали, що це може бути досить взаємовигідний проект: Пальчевський - серед лідерів у рейтингу кандидатів у мери Києва, а "Січ" у різних соцопитуваннях має рейтинг, який лише трохи не дотягує до прохідних 5% у випадку парламентських виборів. Подвоєння зусиль, писали тоді, дає хороші шанси отримати фракцію у Київраді Пальчевському, і Смєшко.

При цьому, наголошували автори публікації, існує кілька нюансів, які можуть завадити цьому союзу: різна ідеологія, що рано чи пізно може спричинити розкол політпроекту з негативними наслідками для потенційних союзників; небажання лідерів "Сили і Честі" критикувати президента Зеленського, якого Пальчевський критикує і досить жорстко; відсутність росту рейтингу в разі об'єднання. Знову ж таки, з-за суттєвих ідеологічних відмінностей, які заважають виборцю сформувати чітке думку як про Пальчевском, так і про політсилі Смешко.

Зрештою союз не відбувся. Висуне тепер "Сила і Честь" власного кандидата в мери, сказати важко. Червневе опитування соціологічної групи "Рейтинг" зафіксував рівень підтримки партії Смешко на рівні 3,7%, це досить пристойний результат для старту передвиборчої кампанії. І цікавий для тих, хто хоче під брендом "Січ" поборотися за крісло столичного градоначальника. Втім, є невелике уточнення: мова йде про підтримку в межах країни, рейтинг політсили в Києві відомий, мабуть, лише із закритих вимірів.

А ось що стосується Пальчевського, то тут можна припустити, що він вибрав для себе більш близьких по ідеології союзників - людей, пов'язаних з ОПЗЖ. Конкретно називають депутата від цієї політсили, ще недавно одного з сірих кардиналів столичної влади Вадима Столара. Точніше, сірим кардиналом він залишився, тільки зараз зусиллями Банковій його "відтерли" від безпосереднього впливу на мера столиці і його команду, але не від навколополітичних процесів в Києві.

Як стверджують джерела, за новим проектом Пальчевського може стояти саме Столар, яким вигідно мати рейтингового кандидата на виборах мера в столиці. Такий кандидат, та ще й з добре підвішеним язиком, здатний одних політиків "розмазати", іншим, навпаки, "підмазати". А ще в разі виходу в другий тур, навіть якщо розрив з найбільш рейтинговим, Кличко, буде значний, подібний висуванець все одно залишається цінним "лотом" при політичних торгах як з Банкової, так і з командою діючого мера.

У свою чергу Пальчевському може бути вигідна співпраця з сірим кардиналом Києва, яке дає йому додаткові медіаресурси не тільки на каналах з "пулу Медведчука", соратника Столара, але і на міському телеканалі Kyiv.live, про швидкий запуск якого повідомили у травні. А перспектива стати другим на виборах мера столиці взагалі відкриває перед ким-небудь непогані шанси зрости до рівня політика, відомого не тільки в Києві. Головне - не перемудрувати з вибором політичних партнерів, оскільки, як відомо, рейтинг - штука мінлива: чим вище політик дереться вгору, тим болючіше падає додолу.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua