• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

SpaceX виведе український супутник на орбіту: названа ціна

Україна домовилася з американською компанією SpaceX про запуск на орбіту українського супутника "Січ 2-1"

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у своєму Facebook голова парламентського комітету з економічного розвитку Дмитро Наталуха, передає "ДС".

Він розповів, що переговори між комітетом економічного розвитку за участю команди Держкосмосу зі SpaceX тривали з грудня 2020 року. Минулого тижня компанія SpaceX дала згоду на запуск супутника за $ 1 млн.

"Умови контракту попередньо узгоджені й в України відтепер є можливість підписати договір на пускові послуги з американською компанією. Ціна контракту – 1 млн доларів, що є надзвичайно приємною для України ціною та у восьмеро нижчою за ту, яка була запланована з самого початку", — розповів нардеп.

За його словами, потім головний виконавець проекту КБ "Південне" може вже до кінця цього тижня підписати контракт. Міністерство стратегічних галузей промисловості має підготувати всі необхідні документи для авансування і сфокусуватися на остаточному вирішенні тих технічних проблем, які ще залишилися для запуску.

"Якщо всі технічні перешкоди будуть подолані і профільне міністерство все зробить вчасно — супутник справді буде запущений у рік 30-ліття Незалежності України", — додав Наталуха.

SpaceX підтвердила можливість запуску супутника "Січ 2-1" в грудні 2021 року. Супутник виведе на орбіту ракета-носій Falcon 9.

Як повідомляла "ДС", Україна має намір запустити супутник дистанційного зондування землі "Січ 2-30 (2-1)" за допомогою ракети виробництва компанії SpaceX.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua