• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Spiegel: Кремль вимагав від України проєкт особливого статусу ОРДЛО до 6 липня

Реклама на dsnews.ua

Москва вимагає від Києва надати проєкт змін в українську Конституцію в частині надання особливого порядку місцевого самоврядування для окремих районів Донецької та Луганської областей до 6 липня

Це випливає з неофіційного робочого документа російської делегації, яка зустрінеться з представниками України, Німеччини та Франції в Берліні в цю п'ятницю та суботу, 3 і 4 липня, передає "ДС" з посиланням на інформацію німецького видання Spiegel.

За даними журналістів, російська сторона вважає, що проєкт про статус Донбасу повинен визначити шлях для його майбутнього особливого положення в державному устрої України.

Повідомляється, що Москва вимагає, щоб Київ представив проєкт української Конституції до 6 липня на засіданні в Мінській контактній групі. Це має визначити шляхи впровадження особливого статусу українських областей.

Згідно з цим неофіційним робочим документом російська делегація наполягає на тому, щоб Київ зробив подальші кроки і з цих питань. Україна повинна "без додаткових умов" до понеділка, 6 липня, скласти список ув'язнених, звільнення яких вона вимагає від бойовиків на Донбасі.

У свою чергу ті також представлять відповідний список ув'язнених на обмін.

Нагадаємо, раніше лідер партії "Слуга народу" Олександра Корнієнко заявив, що президент Володимир Зеленський не хоче закріплювати в Конституції так званий "особливий статус" окремих районів Донецької та Луганської областей.

    Реклама на dsnews.ua