• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Спікер пояснив провал голосування по річниці закінчення Другої світової

Реклама на dsnews.ua

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков пояснив, чому парламент не підтримав постанову про відзначення річниці закінчення Другої світової війни в Європі

Про це йдеться в повідомленні "Радіо Свобода", передає "ДС".

За словами Разумкова, проєкт постанови був відхилений через особисту позицію народних депутатів. Голова Верховної Ради додав, що парламент відображає настрої українського суспільства.

"Це було рішення парламенту. Я думаю, що так, як 8 та 9 травня сприймаються в суспільстві... І, мабуть, парламент так само відображає настрої суспільства. Депутати приймали рішення, виходячи зі своєї особистої позиції, з позиції тих людей, яких вони представляють у парламенті. Сталося так, як сталося", - зазначив він.

Крім того, Разумков виключив можливість винесення постанови про відзначення 75-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі на повторне голосування.

"На жаль, немає такого механізму, як переголосування постанови. В цьому парламенті жодного разу жоден законопроєкт чи постанова два рази на голосування не ставились. Я вважаю, що це не відповідає регламенту. І я вдячний колегам, що вони мене в цьому підтримують", - пояснив спікер ВР.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні 13 травня український парламент відхилив постанову про відзначення річниці завершення Другої світової війни в Європі. Документ підтримали всього 200 народних депутатів. Зокрема, в документі містився заклик протидіяти будь-яким спробам привласнити загальну перемогу у Другій світовій війні.

    Реклама на dsnews.ua