• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Сплелися мовами. Навіщо Бужанський розколює "слуг" і допомагає Медведчуку

"Слуга народу" Максим Бужанський вніс в парламент законопроект про скасування" мовного закону, і це може бути тільки початком вигідною Ігорю Коломойському розгойдування партії зсередини
Реклама на dsnews.ua

Свіжа законодавча ініціатива Бужанського, звичайно, не стала новиною, більше того - вона нікого не здивувала, адже специфічні ватно-антимайдан погляди цього "улюбленця публіки" відомі давно.

"Друзі, вніс до парламенту законопроект про визнання закону про державну мову, що втратило чинність. Про скасування закону про мову, якщо комусь так зрозуміліше. На базі нововиявлених обставин, зважаючи на рішення Венеціанської комісії", - написав він.
Дійсно, Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" не знайшов схвалення Венеціанської комісії. Там вважають, що в ньому не витриманий баланс між захистом української мови і правами нацменшин, але це не вся правда. У комісії прямо заявили, що їхні зауваження щодо несоблюденных прав нацменшин стосувалися угорців, румунів та інших компактно проживають представників сусідів України, а росіяни тут абсолютно ні при чому.

Втім, прикриватися європейськими структурами і їх турботою про пригноблених в Україні проросійські рухи і партії почали навіть не позавчора. Варто згадати хоча б закон Ківалова-Колесніченка, ухвалений нібито на виконання Європейської хартії національних меншин та мов в 2012 р. Як відомо, захищалася в ньому тільки одне "меншість" - російське, представникам якого фактично дозволили не вивчати і не користуватися державною українською мовою.

Словом, після п'ятирічного періоду активного розвитку мовного законодавства, створення режиму максимального сприяння і розвитку державної мови у видавництві, пресі, кіно, на телебаченні і радіо, деякі "слуги народу", начебто Бужанського, Дубинського та інших представників олігарха Коломойського, вирішили повернути цей процес назад.

"Упевнений, скасування закону про мову в чинній редакції відкриє можливість для написання дійсно вартого документа. Широкої дискусії на цю тему між жителями сходу і заходу України, націоналістами, рационалистами, діячами культури, представниками медіа. І новий закон буде відповідати інтересам нашої країни та європейським цінностям, про які так багато говорили автори попереднього закону", - зазначив Бужанський.

Щодо інтересів країни все гранично ясно - автор постанови явно має на увазі країну не Україну, а нашого сусіда на північному сході, але найцікавіше в постанові не це. Фактично, почавши гру на мовній темі, Бужанський "подстветил" ще одну лінію, по якій у фракції "слуг" йде розкол. Як відомо, у президентській політсилі вистачає і прихильників максимального сприяння української мови, тому конфлікту просто не уникнути.

Примітно, що союзників групи Коломойського в розхитуванні "Слуги" на мовному ґрунті можуть стати депутати від "Оппоплатформы" і особисто Віктор Медведчук, позиція яких з цього приводу відома давно. Більше того, така підтримка опозицією частини "слуг" може стати першим фактом союзництва між нібито протиборчими силами глави держави і Медведчука. Тимчасовий союз буде вигідний і Коломойському, і ОПЗЖ.

Реклама на dsnews.ua

По-перше, це дозволить опозиціонерам повернутися в загальноукраїнську інформаційну повістку, з якої Медведчук випав після перемикання теми контактів з Донбасу і обміну полоненими на президентського радника Андрія Єрмака.

По-друге, Коломойський в черговий раз продемонструє свою "окрему позицію" в оточенні президента, як і те, що він може грати на конфлікти всередині Зе-команди, інспіруючи їх і направляючи в потрібне русло.

Швидше за все, постанова авторства Бужанського не набере потрібної кількості голосів, але потрібні Коломойському і Медведчуку завдання виконає, поглиблюючи розкол серед "слуг" і наводячи мости між вищезазначеними діячами. Таке союзництво потрібно обом у переддень місцевих виборів, перед якими ОПЗЖ і людьми олігарха може бути укладений якийсь пакт про ненапад на території південно-східних областей, а зараз закладається основа для таких домовленостей. Чи стане такий союз хоч скільки-небудь надійним - інше питання.

    Реклама на dsnews.ua