• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Справа неякісних бронежилетів: розслідування закінчено, в ДБР розкрили деталі

Реклама на dsnews.ua

Слідство у справі про закупівлю неякісних бронежилетів для Збройних сил України, одним з фігурантів якої є колишній заступник міністра оборони, завершено

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Державного бюро розслідувань, передає "ДС".

Так, в ході розслідування було встановлено, що посадові особи Міністерства оборони закупили неякісні бронежилети марки "Корсар М3с-1-4", які не відповідають технічним вимогам і прострілюються. При цьому чиновники і представники постачальника знали, що при намоканні змінюється молекулярна структура "кевлара" бронежилетів і вони втрачають куленепробивні властивості.

Слідство у справі бронежилетів завершено
Слідство у справі бронежилетів завершено

Встановлена сума збитків державі в результаті закупівлі неякісних бронежилетів становить майже 42 млн грн.

Про підозру було повідомлено 8 фігурантам кримінального провадження, в тому числі і колишньому заступнику міністра оборони, який, за версією слідства, точно знав про невідповідність бронежилетів виробництва ТОВ "ТЕМП-3000" своїм технічним характеристикам. Крім того, заступник міністра змусив своїх підлеглих, які доповідали йому про низьку якість бронежилетів, прискорити їх прийом.

У справі про неякісні бронежилетах проходить 8 фігурантів
У справі про неякісні бронежилетах проходить 8 фігурантів

Серед підозрюваних також колишній начальник одного з головних управлінь Міністерства оборони, його заступники, а також засновник підприємства-виробника бронежилетів, який через заступника міністра оборони лобіював інтереси свого підприємства.

5 листопада 2019 року було повідомлено про підозру 5 високопосадовцям Міністерства оборони.

Як повідомляла "ДС", 20 жовтня було оголошено про підозру колишньому заступнику міністра оборони за ч. 2 ст. 28 і ч. 3 ст. 426 КК України у справі про постачання в ЗСУ неякісних бронежилетів.

    Реклама на dsnews.ua