• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Справа Шеремета: суд дозволив Кузьменко перебувати поруч з її адвокатами

Реклама на dsnews.ua

Печерський райсуд Києва дав дозвіл підозрюваній у вбивстві журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко сидіти поруч зі своїми адвокатами під час засідання зі зміни їй запобіжного заходу

Зараз Кузьменко сидить поруч зі своїми захисниками, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Також зараз виступають її адвокати, зокрема, вони коментують висновки британського експерта Айвана Бірча, які є в матеріалах провадження по вбивству Шеремета.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року слідчі повідомили, що у справі про вбивство Павла Шеремета підозрюють щонайменше трьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря та волонтера Юлію Кузьменко, музиканта і добровольця Андрія Антоненко. Всім їм було оголошено про підозру. Також у справі фігурують добровольці Владислав та Інна Грищенко, однак на даний момент вони є підозрюваними у справі про організацію замаху на бізнесмена у Косові Івано-Франківської області.

За версією правоохоронців, за результатами проведених експертиз, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй — Антоненко. Також слідство вважало основним мотивом вбивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.

У тексті підозри, врученого затриманим у справі Шеремета, в якості опису мотиву сказано, що Антоненко ("Riffmaster"), "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, поділ суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості", вирішив створити організовану групу для вбивства журналіста Павла Шеремета. Також там сказано, що, "здійснюючи свій злочинний задум, Антоненко залучив Юлію Кузьменко і Яну Дугарь, які мали "аналогічні з ним погляди і наміри".

Редакція інтернет-видання "Українська правда", в якому працював журналіст Павло Шеремет, засумнівалася в достовірності висновків слідства щодо мотивів його вбивства.

Антоненко і Кузьменко перебувають під вартою, Дугарь — випущена під заставу.

2 липня Національна поліція повідомила, що кримінальну справу про вбивство Павла Шеремета готове для передачі в суд.

    Реклама на dsnews.ua