• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

Справа "вагнерівців": слідчі СБУ в суді підтвердили підготовку спецоперації

Реклама на dsnews.ua

Представники СБУ офіційно підтвердили на засіданні суду підготовку операції по захопленню найманців ПВК "Вагнер", які були затримані в Білорусі і передані Росії

Про це свідчить рішення Київського апеляційного суду і документи, які є в розпорядженні " Української правди ", передає "ДС".

Відзначається також, що раніше спецслужби заперечували підготовку операції по "вагнерівцях".

Уточнюється, що український суд заочно заарештував "вагнерівців" в кінці липня, проте жодне з цих рішень досі не було оприлюднено.

У той же час, за інформацією видання, в державному реєстрі з'явилися два рішення з засідань, в яких адвокати бойовиків намагалися оскаржити арешт.

В одному з цих документів містяться, зокрема, деталі справи, які підтверджують, що СБУ працювало над доказами проти "вагнерівців" перед самим їх затриманням в Білорусі.

У виданні зазначають, що це рішення стосується уродженця російського селища Іллінка, який має сина 2007 року народження. Згідно з документами, такі дані має один з "вагнерівців" Денис Харитонов.

Також в рішенні йдеться, що підозру чоловікові оголосили 29 липня — в день, коли стало відомо про затримання бойовиків в Білорусі.

Наступного дня підозрюваного оголосили в міжнародний розшук і заочно заарештували в суді.

Крім того, в суді СБУ посилалася на низку доказів, отриманих в період 13-25 липня:

1. Повідомлення оперативного підрозділу, датовані 13.07.2020 року та 21.07.2020 року. У цих повідомленнях говорилося, що "починаючи з 2020 року на території Російської Федерації створено незаконне збройне формування".

2. Протокол зняття інформації з електронних інформаційних систем від 24.07.2020 року, а також протокол огляду від 25.07.2020 року. Останній документ, за твердженням СБУ, підтверджує участь Харитонова в бойових діях на Донбасі на боці бойовиків.

3. Протокол огляду сторінок підозрюваного в соцмережах, проте його дата не вказана.

Відзначається також, що в розпорядженні видання є кілька документів, ймовірно, з матеріалів справи по "вагнерівців".

Так, один з них називається "Протокол зняття інформації з електронних інформаційних систем" і датований 24.07.2020 року, як і доказ, на який офіційно посилалася СБУ в суді.

У документі фігурує ім'я слідчого СБУ, який згадується в публічному судовому рішенні. Також документ має печатки Департаменту контррозвідки СБУ. Протокол має гриф "секретно", проте згодом був розсекречений.

Уточнюється, що, з огляду на те, що документ не є публічним, "Українська правда" приховала його вихідні дані, що містяться на печатках, імена і підписи слідчих СБУ.

Відзначається, що в протоколі йдеться, що слідчий Служби безпеки зняв інформацію з електронної скриньки "info@office-rosneft.org", яким користується особа на ім'я "Сергій Петрович".

При цьому, співробітник СБУ зробив це, нібито, спираючись на доручення від 20 липня і постанову суду від 17 липня.

Нагадаємо, операцію із затримання в Білорусі найманців російської ПВК "Вагнер", що воювали на Донбасі, готували спецслужби України, однак інформацію про неї "злив" "кріт" з оточення президента Володимира Зеленського. За даними низки ЗМІ, це був глава Офісу президента Андрій Єрмак.

    Реклама на dsnews.ua