• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Кошти від децентралізації треба інвестувати в нові робочі місця - Гройсман

Реклама на dsnews.ua
Розвиток місцевої економіки благотворно позначиться на економіці країни

Фінансові ресурси, отримані в результаті децентралізації, необхідно спрямувати на створення нових робочих місць. Як повідомляє "ДС", про це заявив спікер Верховної Ради Володимир Гройсман в інтерв'ю телеканалу "Еспрессо ТБ".

"Важливо, щоб ми, маючи децентралізацію в дії, почали предметно займатися економікою, створенням нових робочих місць. Це дуже важливо, оскільки розвиток місцевої економіки якісно позначиться на відновленні економічного потенціалу України. Тому дуже важливо, щоб кошти від децентралізації інвестувалися місцевим самоврядуванням у створення нових робочих місць. Ну, і в програми підтримки малого та середнього бізнесу", - сказав Гройсман.

При цьому він зазначив, що в цьому році необхідно "дуже предметно визначитися з охорони здоров'я і значно збільшити інвестиції в освіту.

Також спікер розповів, що зараз тривають політичні консультації щодо змін до Конституції і децентралізації.

"Зараз йдуть консультації, і до дня голосування буде дуже багато чуток щодо того чи іншого приводу. Але я переконаний в тому, що всі політичні сили повинні знайти в собі сили для того, щоб забезпечити ухвалення рішення, яке дозволить врешті-решт поставити крапку в нашому пострадянському минулому і побудувати якісне європейське сьогодення і майбутнє. Це можливо зробити тільки на умовах децентралізації", - упевнений спікер.

За словами Гройсмана потенційно в парламенті, "який має майже 450 голосів, є 300 для голосування".

"Хочу ще раз підкреслити, що ця конституція повністю відповідає кращим європейським практикам та національним інтересам України з точки зору децентралізації влади і передачі повноважень на місця. За 2015 рік нам вдалося передати фінанси на місцевий рівень, і сьогодні в місцевих органах влади вже є кошти для того, щоб відкривати сади, ремонтувати дороги, забезпечувати освітлення і ремонтувати міський транспорт, ремонтувати клуби, створювати Фапи (фельдшерсько-акушерський пункт - "ДС") у селах", - розповів глава парламенту.

Читайте також:

Як раніше повідомляла "ДС", ЄС схвалив нову програму підтримки децентралізації в Україні на яку буде виділено 97 млн євро.

    Реклама на dsnews.ua