• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

США можуть замінити Німеччину в переговорному процесі по Донбасу, — член ТКГ Гармаш

Реклама на dsnews.ua

Представник української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш розповів про можливі зміни в переговорному процесі по вирішенню конфлікту на Донбасі

Своїми думками він поділився в ефірі телеканалу «Україна 24», передає "ДС".

«Основні тенденції зберігатимуться, тому що якщо свої позиції в «нормандському» форматі здасть Німеччина, то святе місце порожнім не буває — можливо, США захочуть отримати лідерство в питанні вирішення конфлікту на Донбасі. Німеччина і Франція в цьому не зацікавлені, це відкрито артикулюється тією стороною. Тому, я думаю, «нормандський» формат має свою перспективу, але якщо він буде ще посилений, наприклад, інститутом спецпредставника США, як це було, коли працював Курт Волкер, і така перспектива реальна на сьогоднішній день — то, звичайно, він («нормандський» формат — ред.) буде ще більш ефективним у вирішенні цих питань», — заявив Гармаш.

Він підкреслив, що чув слова радника української делегації в ТКГ Олексія Арестовича, який сказав, що плану «Б» в переговорному процесі по Донбасу не буде, що в ньому немає необхідності.

«Я це підтримую, тому що якщо є прогрес по «нормандській четвірці» і «мінському» процесу в тому числі, то відмовлятися від перспективного напрямку, а він сьогодні перспективний, тому що ми бачимо, як Росія хоче відмовитися від формату «нормандської» четвірки і хоче зберегти формат ТКГ, який сьогодні перетворився на п'ятисторонній — то зміни грядуть. Позиція України буде більш рішучою і принциповою. Тому що якщо ще рік тому Зеленський сподівався домовитися з Путіним, то сьогодні ця ілюзія закінчилася. Я так думаю, сьогодні ми більше сподіваємося не на домовленість із Путіним, а на наше партнерство із західними країнами і на консолідований тиск на Путіна. Тому тактика буде змінюватися і в ТКГ, і в «нормандському» форматі. Може, планом «Б» буде продовження дипломатичної лінії, але більш рішучої і консолідованої з нашими західними партнерами», — зазначив представник України в ТКГ.

Як повідомляла "ДС", глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що Рада національної безпеки і оборони може затвердити план "Б" Донбасом на початку 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua