• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

США нагадали, що Деркач є російським агентом, і розповіли про санкції

Реклама на dsnews.ua

Речник посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Деніел Лангенкемп зробив заяву про наслідки санкцій, пов’язаних з втручанням у вибори в США

Так, речник нагадав, що на 10 вересня Сполучені Штати запровадили санкції проти нардепа від ОПЗЖ Андрія Деркача та "інших російських агентів за спробу вплинути на виборчий процес у США", передає "ДС" з посиланням на пресслужбу дипустанови

"Деркач підтримує тісні зв’язки з російськими спецслужбами та вже понад десять років служить активним російським агентом, використовуючи маніпуляції та обман для спроби вплинути на вибори в США та деінде у світі. Сьогодні ми хотіли б нагадати приватним особам та компаніям, що означають ці санкції", — вказує речник.

"Іноді ми отримуємо запитання: "Якщо я часто веду бізнес із кимось, до кого застосовано санкції, чи слід мені непокоїтись?" Відповідь: "Так". Особи, які надають матеріальну підтримку підсанкційним особам та/або організаціям, можуть самі стати об’єктом санкцій. Крім того, відповідь на запитання: "Чи можуть санкції проти фізичної особи вплинути на бізнес, яким він або вона володіє?" — теж буде "так". Юридичні особи, що належать заблокованій персоні, також можуть вважатися заблокованими", — додав він.

За словами Лангенкемпа, майно та частки у власності такого суб’єкта господарювання блокуються незалежно від того, чи перелічено саме цю юрособу в додатку до Виконавчого розпорядження або іншим чином внесено до Списку спеціально призначених громадян та заблокованих осіб.

"Сполучені Штати залишатимуться пильними у своїх зусиллях підтримувати цілісність нашої демократії, та продовжуватимуть використовувати всі наявні у нас інструменти для протидії діяльності, подібній до або пов’язаній із діяльністю Андрія Деркача чи інших підсанкційних осіб", — підсумував дипломат.

Як писала "ДС", у четвер, 10 вересня, Міністерство фінансів США ввело санкції проти народного депутата Верховної Ради Андрія Деркача, який публікував плівки нібито з голосами пʼятого президента України Петра Порошенка і колишнього віцепрезидента США Джо Байдена

Крім Деркача, США ввели персональні санкції проти трьох громадян Росії.

Відзначається, що санкції проти Деркача введені через його спроби вплинути на президентські вибори в США в 2020 році.

"Деркач, депутат українського парламенту, більше десяти років був активним російським агентом, підтримуючи тісні звʼязки з російськими спецслужбами. Деркач прямо або побічно брав участь, спонсорував, приховував або іншим чином був причетний до іноземного втручання в спробі підірвати майбутні президентські вибори в США 2020 року", — йшлося у повідомленні Мінфіну.

    Реклама на dsnews.ua