• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

США навряд чи увійдуть в "мінський" і "нормандський" формати, — глава місії США в Києві

Сполучені Штати навряд чи будуть брати пряму участь в переговорах Тристоронньої контактної групи і в "нормандському" форматі

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив тимчасовий глава місії США в Україні Джордж Кент, передає "ДС" з посиланням на "суспільний".

"Я вважаю, є різні способи залучення. На цей момент я не очікую участі американських посадовців у Мінському процесі напряму. Я також не очікую приєднання американських посадовців до Нормандських зустрічей напряму", — зазначив Кент.

Він також додав, що дискусії з цього питання тривають і триватимуть під час візиту президента України Володимира Зеленського в Вашингтон 30 серпня.

"У нас із Дереком Шолле (радником Держдепартаменту США — ред.) були розмови на цю тему з українськими посадовцями тут у Києві. Ці ж розмови будуть і у Вашингтоні, коли президент Зеленський приїде з візитом. Я знаю, що міністр закордонних справ Кулеба і голова Офісу президента Єрмак за кілька тижнів поїдуть у Вашингтон для підготовки цього візиту. І я впевнений, що ми будемо інтенсивно про це говорити під час цих зустрічей", — підкреслив дипломат.

Кент також зазначив, що прогресу в переговорах немає, зокрема, тому що російська сторона "не ставиться серйозно" до своїх зобовʼязань.

"Я знаю, що українські посадовці розчаровані браком прогресу у переговорах. Вперше я це почув від голови української ТКГ ще у серпні 2015-го, коли Володимир Горбулін займався цим. І він сказав: Джордже, який план, якщо Росія не виконає вимоги Мінських угод? А вони мали бути виконані до 31 грудня 2015-го. Минуло 6 років після цього питання і Росія продовжує не виконувати свої зобовʼязання. Що ми намагалися зробити після цього — кілька раундів інтенсивної роботи з росіянами. Це робила Торі Нуланд, яка обіймала посаду помічника Держсекретаря з європейських питань із Владиславом Сурковим у 2016-му, Курт Волкер, який був спеціальним посланцем виключно з питань переговоріву 2017-му. В обох випадках було ясно, що росіяни не серйозно до цього ставилися. Тож це виклик не лише для України, а і для західних партнерів", — розповів Кент.

Як повідомляла "ДС", в Державному департаменті США вважають, що участь американських представників в "нормандському форматі" не допоможе завершити конфлікт на Донбасі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua