• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

США не хочуть давати Україні летальна зброю і радять робити його самим

Здібності України у виробництві власного летального зброї набагато вище, ніж рік тому
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

США поки не збираються надавати Україні летальна зброю. Як передає "ДС", про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайетт в інтерв'ю "Українським новинам".

"Поки що ми не плануємо надавати летальна зброю, але, чесно кажучи, здібності України у виробництві власного летального зброї набагато вище, ніж рік тому. Я бачив аналіз того, що відбувається в "Укроборонпромі" - менеджмент там поліпшується. Ми продовжуємо займатися цими питаннями. Якщо ви будете рухатися далі, - ми також будемо", - заявив Пайетт.

При цьому він зазначив, що поки Україна готова демонструвати прогрес у проведенні реформ, США будуть допомагати їй як економічно, так і у військовому і оборонному секторах.

"$300 млн допомоги оборонного сектора (вони можуть бути витрачені протягом 2 років) - це вкрай важливий символ нашого прагнення допомогти Україні в посилення її обороноздатності. Причому, це тільки частина ще більшої допомоги, яка включає наші кредитні гарантії, економічну, технічну та дипломатичну допомогу", - зазначив дипломат.

Посол США розповів, що перед святами пройшла зустріч спільної українсько-американської комісії з оборони і безпеки.

"Відбулася дуже змістовна розмова про те, які в України є військові пріоритети в наданні додаткової допомоги. Багато чого ми вже зробили - це обладнання зв'язку, навчання в Яворові, які ми хочемо продовжувати, радари нічного бачення - системи, які допомагають вашим військовим більш ефективно захищати територію", - розповів Пайетт.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", в грудні 2015 року командувач армією США в Європі генерал Бен Ходжес заявив, що надання летального озброєння Україні тільки призведе до погіршення ситуації, так як росіяни істотно збільшать свою військову присутність.

    Реклама на dsnews.ua