• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Стало відомо, коли Росія повинна звільнити українських моряків

Реклама на dsnews.ua
Міжнародний трибунал з морського права (МТМП) зобов'язав Російську Федерацію доповісти про виконання рішення звільнити українських моряків і кораблів до 25 червня 2019 року

Таке рішення було прийнято 19 суддями проти 1 (суддя з Росії Руслан Колодкін) і оголошено в суботу в Гамбурзі головою Джин-Хен Пайком (Jin-Hyun Paik), передає "ДС".

"Трибунал постановив, що Україна і Російська Федерація повинні представити Трибуналу початковий звіт, згаданий в пункті 121, не пізніше 25 червня 2019 року, і уповноважує Голови запитувати додаткові доповіді та інформацію, які він вважатиме доцільними після цієї доповіді", - зачитав суддя.

У відповідності з параграфом 121 рішення, кожна сторона повинна представити Трибуналу доповідь та інформацію про дотримання запропонованих тимчасових заходів.

Трибунал також зобов'язав Україну і Росію утриматися від будь-яких дій, які можуть погіршити або продовжити суперечку.

Як повідомляла "ДС", постійно діючий суд, створений згідно з Конвенцією ООН по морському праву, виніс рішення про наявність права на розгляд суперечки України і Росії.

Постійно діючий суд, створений згідно з Конвенцією ООН по морському праву, задовольнив ключова вимога України у справі про тимчасові заходи, які повинен здійснити Росія.

"Суд вважає за необхідне вимагати від Росії звільнити три затримані українські кораблі Нікополь, Бердянськ і Яні Капу, 24 затриманих моряків, і дозволити їм повернення в Україну", - заявив голова трибуналу.

    Реклама на dsnews.ua