• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Стало відомо, скільки "кіборгів" загинуло під час оборони ДАП

Реклама на dsnews.ua

Кількість загиблих військовослужбовців ЗСУ за час оборони Донецького аеропорту з вересня 2014 року по січень 2015 року становить 109 осіб

Про це "Укрінформу" повідомили в Управлінні стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ, передає "ДС".

За офіційними даними, кількість загиблих військовослужбовців ЗСУ становить 109 осіб, поранених — 446, безвісти зниклих — 6.

«Величезна несправедливість полягає в тому, що Росія до нас відправляла нікчем, які не могли знайти себе ніде в житті, могли тільки вбивати і грабувати, а з нашого боку, на жаль, воювали і гинули кращі. Розумні, освічені, справжні патріоти, які стояли до останнього», — зазначив начальник штабу — перший заступник командувача оперативного командування "Захід", генерал-майор Олег Мікац, який командував 93-ю окремою механізованою бригадою ЗСУ, яка разом з іншими підрозділами Збройних сил і добровольцями захищала ДАП. ДАП тоді обороняли дев'ять окремих бригад ЗСУ, а також 3-й окремий полк спецпризначення, 74-й окремий розвідувальний батальйон.

Як повідомлялося раніше, фінальна фаза протистояння в аеропорту почалася 13 січня 2015 року, коли після масованих артилерійських і танкових обстрілів з боку терористів звалилася диспетчерська вежа аеропорту. У той же день бойовики висунули «кіборгам» ультиматум: покинути аеропорт або загинути. «Кіборги» вибрали бій, і з того часу зіткнення в аеропорту вже не припинялися. 19 січня бойовики підірвали другий поверх нового терміналу, а 20 січня було здійснено спробу прориву в новий термінал донецького аеропорту групи командира 90-го батальйону Кузьміних. Як повідомляли військові, це була спланована операція по утриманню аеропорту, що потерпіла фіаско. Її кінцевою метою було звільнення підвалу і верхніх поверхів нового терміналу від бойовиків. Операція закінчилася трагічно. У ніч на 20 січня, скориставшись коротким перемир'ям для вивезення убитих і поранених, бойовики замінували будівлю і другим вибухом зруйнували її остаточно. Зруйновані стіни аеропорту накрили останніх захисників, і тільки тоді українські військові відійшли до інших будівель аеропорту та прилеглих населених пунктів, де продовжували утримувати позиції. Вночі 21 січня 2015 року декількома групами "кіборги" покинули новий термінал — цей об'єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони. У грудні 2015 року в Генштабі ЗСУ відзначали: «Не слід розглядати оборону Донецького аеропорту як оборону тільки будівель терміналів і диспетчерської вежі. Оборона аеропорту здійснювалася як оборона стратегічного об'єкта, територія якого разом з об'єктами інфраструктури становить десятки гектарів. Для оптимізації положення силам АТО було необхідно взяти під повний контроль Авдіївку, Піски, Дослідне, Водяне, зайняти панівні висоти і забезпечити надійне прикриття всього Донецького напрямку».

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський переконаний, що героїчна оборона Донецького аеропорту остаточно зламала плани Росії щодо захоплення України і над ДАПом буде знову піднято український національний прапор.

    Реклама на dsnews.ua