• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Старий орган – нові штрафи? В Україні хочуть відродити інспекцію з ЖКГ

Реклама на dsnews.ua

У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону про утворення Державної інспекції у сфері житлово-комунальних послуг

Законопроєкт №4403 вніс до парламенту 19 листопада перший заступник голови Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко спільно з групою інших нардепів, передає "ДС".

У документі, зокрема, йдеться про створення "центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства (Державна житлово-комунальна інспекція) та його територіальних органів".

Таким чином, цим документом пропонується реанімувати ліквідовану в 2011 році Державну житлово-комунальну інспекцію (ДЖКІ) та встановити державний нагляд за сферою.

Вказано, що новий-старий орган перевірятиме обґрунтованість тарифів на послуги ЖКГ, які зараз фактично самовільно встановлюють місцеві органи самоврядування.

"Тобто на сьогодні органи місцевого самоврядування фактично мають здійснювати контроль за виконанням власних повноважень… Однак, як показує практика, відсутність контролю за ціноутворенням у сфері житлово-комунальних послуг призводить до зловживань у цій сфері, встановлення тарифів з порушенням вимог законодавства, що у свою чергу, призводить до масового соціального невдоволення у суспільстві", — йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Також орган перевірятиме житлово-комунальний сервіс, зокрема, якість води, технічний стан тепломереж, обʼєкти благоустрою, вивезення сміття, а також низку інших послуг. Для цього комунальним інспекторам хочуть надати можливість безперешкодного доступу до об’єктів ЖКГ для перевірок, отримувати необхідні документи та призначати експертизи.

За порушення законодавства в сфері ЖКГ інспектори зможуть штрафувати постачальників послуг (комунальні підприємства). Також карати будуть й мешканців будинків, які ухиляються від укладення договору щодо поводження з побутовими відходами, порушують порядок приєднання/відʼєднання від тепла і води тощо.

Кошти від сплати штрафів будуть надходити до держбюджету.

Згідно з документом, на створення і функціонування інспекції та її територіальних органів потрібно орієнтовно 43270,60 тис. грн. Ці видатки законотворці пропонують передбачити у проєкті держбюджету на 2021 рік.

Очікується, що законопроєкт дозволить посилити відповідальність суб’єктів сфери ЖКГ за порушення законодавства і забезпечить надання якісних послуг.

Нагадаємо, раніше газопостачальна компанія "Нафтогаз України" заявила, що не планує підвищувати ціну на газ для населення у грудні 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua