• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Степанов пообіцяв підвищену зарплату для медиків в кінці вересня

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду з представниками уряду, в ході якої заслухав доповідь міністра охорони здоров'я Максима Степанова

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ОП, передає "ДС".

Мета зустрічі — перевірити виконання заходів щодо забезпечення медичної галузі всім необхідним для протидії COVID-19 і актуалізації протиепідемічних дій.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов відзвітував, що лікарі отримають підвищену зарплату в кінці вересня. Він зазначив, що зараз Національна служба здоров'я підписує договори з 1600 лікарнями, з третиною установ угоди вже укладені. Міністр охорони здоров'я підкреслив, що на це підвищення додатково виділено 6 мільярдів гривень до кінця року.

Президент звернувся до міністра охорони здоров'я з вимогою пояснити, чому до цих пір не витрачено 100 мільйонів гривень, передбачених в бюджеті на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів. Крім того, з 2,9 мільярда гривень, виділених на забезпечення лабораторій МОЗ та закупівлю засобів індивідуального захисту, витрачено лише 514 мільйонів гривень. До сих пір не придбано обладнання для приймальних відділень опорних лікарень, хоча на це було виділено 5,3 мільярда гривень бюджетних коштів.

"Уже в жовтні будуть готові перші 120 прийомних відділень з більш ніж 200, які ми обіцяли. Відділення будуть, а техніки в них — ні", — сказав Зеленський.

Також він зазначив, що в бюджеті повинні бути закладені гроші на створення сучасної біологічної лабораторії в Україні, де кращі вітчизняні вчені будуть займатися розробкою вакцин.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов назвав "трешем" фестиваль Хортиця Freedom в Запоріжжі при показнику захворюваності коронавірусом в регіоні в сто чоловік на добу.

    Реклама на dsnews.ua