• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Степанов прокоментував відкриту проти нього справу про махінації з вакцинами від COVID-19

Очільник МОЗ Максим Степанов прокоментував відкриту проти нього кримінальну справу за махінації при закупівлі вакцин

Максим Степанов
Максим Степанов
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в ефірі "Україна 24", передає "ДС".

Степанов назвав роботу свого відомства абсолютно відкритою: контракти укладаються безпосередньо з виробниками на прозорій основі.

"Аби щось думати, треба розуміти, що саме вони розслідують. Я можу спиратися тільки на ті заяви, які були від правоохоронних органів. Тому у них це треба питати. Я можу тільки сказати, що ми ведемо прозору політику, і будь-які контракти, що укладаються для забезпечення України вакциною, укладаються абсолютно прозоро, транспарентно — безпосередньо з виробниками вакцин. Тому більше нічого додати по закупівлі вакцин, де у нас є великий попит в світі. І зрозуміло, що весь світ перебуває в тій ситуації, коли вони купують ті вакцини, де є можливість прямо домовитися з виробником", — сказав міністр.

Він зазначив, що у кожного виробника вакцин є "своя ціна на свій продукт".

"Єдине, що можу вам сказати, що ті пропозиції, які надходили до Міністерства охорони здоров'я в результаті переговорів, — там ціни різняться від 5 доларів до 33,9 долара за вакцину. Щоб ви розуміли, що є різні ціни у різних виробників", — пояснив Степанов.

Нагадаємо, в Раді громадського контролю НАБУ раніше повідомили, що кримінальне провадження пов'язане з закупівлею китайської вакцини Sinovac Biotech по 17,85 дол. за дозу за допомогою приватної фірми-посередника.

    Реклама на dsnews.ua