• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Степанов порівняв вакцину від Sinovac із iPhone: що він мав на увазі

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов порівняв китайську вакцину від Sinovac Biotech з iPhone

Максим Степанов
Максим Степанов
Реклама на dsnews.ua

Про це він розповів в інтерв'ю Гордон, передає "ДС".

За словами очільника МОЗ, Sinovac Biotech — перша компанія, з якою було досягнуто домовленостей і укладено договір. На сьогодні вирішуються технічні питання.

"Українська ментальність така: все китайське — погане апріорі. Однак Sinovac Biotec — одна з найбільших у світі по виробництву вакцин. Її акції торгуються на Nasdaq (американська біржа, що спеціалізується на акціях високотехнологічних компаній, — ред.). Що цікаво: українці спокійно стоять у чергах за смартфонами iPhone, які виробляються в Китаї, і навіть говорять: "Класний телефон", — а до китайської вакцини ставляться скептично", — сказав міністр.

Він додав, що влада вирішила працювати з усіма без винятку виробниками вакцин, які відповідають міжнародним критеріям, здатні забезпечити безпеку і можуть поставити COVID-препарат Україні.

"Я думаю, протягом декількох днів ми оголосимо про укладення угод з іншими компаніями", — підкреслив Степанов, додавши, що ведуться переговори з шістьма виробниками.

Нагадаємо, Україна досі не отримала жодної партії вакцини від коронавірусу. 30 грудня 2020 року МОЗ уклало контракт на поставку в максимально стислі терміни 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.

9 лютого стало відомо, що поставки вакцини від COVID-19 китайської компанії Sinovac для України можуть затриматися.

    Реклама на dsnews.ua