• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Столтенберг виключив посередництво НАТО в примиренні України та Угорщини

Реклама на dsnews.ua

НАТО не буде втручатися в чергову суперечку між Україною і Угорщиною, а обидві країни мають самостійно знайти вихід з конфліктної ситуації

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг за підсумками засідання глав МЗС країн Альянсу, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Генсек Альянсу не став розкривати деталей засідання, на якому глава МЗС Угорщини порушив питання обшуків СБУ на Закарпатті. Однак він виключив можливість посередництва НАТО для вирішення спору.

"Добре відомо, що між Угорщиною та Україною є двостороння суперечка, і я сподіваюсь, що обидві країни зможуть вирішити цей двосторонній спір", — заявив генсек Альянсу.

Він зазначив, що незважаючи на суперечку між країнами Альянсу може продовжувати зміцнювати партнерство з Україною.

"Сьогоднішнє засідання якраз це демонструє", — сказав він.

Відзначимо, в засіданні, присвяченому безпеці в Чорноморському регіоні, брав участь глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Як писала "ДС", 21 листопада депутати Сюртівської обʼєднаної територіальної громади Закарпатської області під час прийняття присяги виконували гімн Угорщини. Служба безпеки України перевіряє можливі протиправні дії депутатів. У Посольстві Угорщини в Україні стверджують, що депутати співали стару молитву за Угорщину, яка пізніше стала гімном країни.

30 листопада СБУ провела в Закарпатській області санкціоновані обшуки у функціонерів одного з місцевих благодійних фондів. Зокрема, перевіряється інформація про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету України. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто показово бурхливо відреагував на обшуки.

В інтернеті був опублікований відеоролик, на якому біля вʼїзду в місто Берегово людина в камуфляжі на тлі символіки "Правого сектору" погрожує жителям Закарпатської області угорського походження. Правоохоронці порушили кримінальне провадження

    Реклама на dsnews.ua