• USD 28.5
  • EUR 34
  • GBP 38
Спецпроєкти

Сторонами конфлікту на Донбасі є Росія та Україна, - Сайдік

Реклама на dsnews.ua

ОБСЄ грає у Тристоронній контактній групі по Донбасу роль посередника, а Росія та Україна є сторонами військового конфлікту

Про це заявив колишній спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік, інформує "ДС".

"Росія, Україна та ОБСЄ є членами Тристоронньої контактної групи. Ця група була створена, щоб знайти вирішення конфлікту на Донбасі шляхом реалізації Мінських угод. Очевидно, що ОБСЄ не є стороною конфлікту, а лише посередником у його вирішенні. Тоді неважко відповісти на запитання про сторони конфлікту", — сказав Сайдік в інтерв’ю Укрінформу, коментуючи твердження влади Росії про те, що вона не є стороною конфлікту на Донбасі.

Дипломат також заявив, що конфлікт на Донбасі "нічим не виправданий".

"Я думаю, що я добре знаю СРСР і пострадянський простір, починаючи від часів мого річного студентського стажування в Радянському Союзі у 1970-х роках. Загалом, це "знайомство" триває вже 48 років. Саме тому я і сьогодні у звʼязку з конфліктом на Донбасі продовжую запитувати себе: "Чому і навіщо?". Цей конфлікт, на моє глибоке переконання, нічим не виправданий. Він лише приносить величезні страждання невинному багатомільйонному цивільному населенню. Кому це може бути насправді вигідно?" – зазначив Сайдік.

Австрійський дипломат додав, що посада спеціального представника голови ОБСЄ в Україні та в ТКГ була найважчою в його карʼєрі. За його словами, він вірив, що зможе зробити свій внесок у вирішення конфлікту на Донбасі.

"На жаль, попри все моє щире бажання я не досяг своєї мети, але все ж зміг зробити внесок у захист цивільного населення з обох сторін лінії зіткнення – так, кількість загиблих у звʼязку з конфліктом істотно зменшилася під час мого терміну роботи. У 2019 році, приміром, не загинула жодна дитина", — підсумував Сайдік.

Як писала "ДС", актор, блогер і військовий експерт Олексій Арестович став радником з інформаційної політики української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу.

    Реклама на dsnews.ua