• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Будівництва, кокс і сепары. Що відомо про кандидата в міністри екології Абрамовском

Фракція партії "Слуга народу" затвердила кандидатуру на посаду міністра екології новим главою відомства може стати Абрамовський Роман
Фото: facebook абрамовський Роман
Фото: facebook абрамовський Роман
Реклама на dsnews.ua

Незважаючи на те, що Кабмін вирішив відокремити Міністерство екології від Міністерства енергетики, на посаду нового глави відомства монобольшінство пропонує Романа Абрамовського, який більшу частину життя пропрацював у будівельній та енергетичній сферах. Голосування за призначення нового міністра може відбутися вже на поточному пленарному тижні.

Досвід роботи Абрамовського

Кандидат в міністри екології не нова людина в бізнесі та політиці.

З 1992 по 1994 гі. працював комерційним директором у закритому акціонерному товаристві "Юрзовнишконсульт". Після цього обіймав посаду заступника директора ЗАТ "Консул-Моторз", з 2000 по 2004 рр. - гендиректора ТОВ "Автоленд". Потім протягом року працював першим заступником голови експериментально-механічного заводу "Металіст".

З 2008 по 2012 рр. був генеральним директором будівельної компанії "Укрстальконструкція", пов'язаної з бізнесменом, колишнім головою Донецької облдержадміністрації, а нині народний депутат від "Батьківщини" Сергієм Тарутою.

Крім того, Абрамовський був співзасновником кількох донецьких фірм, зокрема, ТОВ "Завод "Коксохімобладнання" і ТОВ "Український морський союз". Також Абрамовський виступав співвласником ТОВ "НВО "Стальконструкція".

Після Революції гідності Абрамовський був призначений заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Однак тривалого співробітництва не вийшло: він пропрацював у міністерстві всього лише кілька місяців. За чутками, причиною звільнення стало те, що Абрамовський намагався впливати на Державну архітектурно-будівельну інспекцію, з-за чого у нього стався конфлікт з тодішнім головою ДАБІ Максимом Мартинюком. Мартинюк, в свою чергу, був у добрих стосунках і з Арсенієм Яценюком, і з Володимиром Гройсманом, так що Абрамовського пішли з міністерства.

Реклама на dsnews.ua

Повернення Абрамовського в чиновники сталося вже за "зеленою" влади. У жовтні 2019 р. його призначили заступником голови Минэкоэнерго, де він і працює донині.

Так що, по суті, новий міністр екології з самої екологією пов'язаний дуже химерно - більшість компаній, до яких він мав відношення, скоріше шкодять навколишньому середовищі, так і профільного для цього відомства освіти у Абрамовського немає, відомо лише, що він закінчив Київський національний університет внутрішніх справ.

Скандали і зв'язку

Ім'я Абрамовського тісно пов'язане з колишнім народним депутатом від Партії регіонів, екс-директором Горлівського коксохіму Олександром Бобковим - у нього кандидат у міністри в 2013-2014 рр. працював штатним помічником. "Регіонал" після початку російської збройної агресії виїхав на територію ДНР і активно допомагав бойовикам. Так, він став організатором донецького відділення угруповання "Оплот", а в березні 2014-го брав участь у захопленні Донецької міськради. Крім того, Бобков був тісно пов'язаний з колишнім ватажком терористів ДНР Олександром Захарченко, а після його смерті, за чутками, навіть щосили метил на його місце.

Також Олександр Бобков, Сергій Білгородський і Абрамовський Роман були співзасновниками Донецького заводу коксохимоборудования, який після окупації був перереєстрований в ДНР.

Згідно з даними ЗМІ Абрамовський намагався підтримати свого колегу по Донецькому коксохіму Сергія Бєлгородського, якого звинувачували у пособництві терористам ДНР, і в 2017 р. пробував добитися його звільнення. У залі суду на процесі Бєлгородського Абрамовський спілкувався з двома колишніми офіційними помічниками Олександра Бобкова - екс-нардепом від БПП Олегом Недавой і адвокатом Андрієм Багрієм.

Чим Абрамовський планує займатися на посаді міністра екології

Абрамовський вже дав короткий коментар 5 каналу, в якому розповів, що одним з головних його планів на посаді міністра екології стане реформа по управлінню відходами. За його словами, законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді і на наступному пленарному тижні може бути прийнятий у першому читанні. "Він фактично вводить ієрархію поводження з відходами, де головним пунктом є запобігання утворенню відходів як таких", - пояснив Абрамовський.

Другий пріоритет майбутнього міністра - це промислова екологія і реформа державно-екологічного контролю. Абрамовський також підтвердив, що відповідні законопроекти вже зареєстровані у парламенті і передбачають нові форми контролю - рейд і патрулювання.

Згідно з даними наших джерел Абрамовський є компромісною фігурою на посаду міністра екології: охочих зайняти цей пост зараз немає, а він рівновіддалений від різних як бізнесових, так і політичних центрів впливу.

    Реклама на dsnews.ua