• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Суд заарештував танкер Delfi, який затонув біля берегів Одеси

Реклама на dsnews.ua

Господарський суд Одеської області наклав арешт на танкер Delfi, який до цих пір намагаються прибрати з пляжу, частково задовольнивши клопотання Адміністрації морських портів

Відповідна постанова опублікована в Єдиному реєстрі судових рішень, передає "ДС".

Згідно з документом, заарештований танкер Delfi судновласника MISTER DRAKE PC з правом його переміщення. Судно заарештовано в якості забезпечення позовних заяв.

Повідомляється, що Адміністрація морських портів судиться з судновласником про стягнення понад 2,3 млн гривень збитку. Розгляд цієї справи призначено на 23 вересня.

Як повідомляла "ДС", 22 листопада 2019 року в Одеській затоці через сильний шторм зірвало з якоря танкер Delfi під прапором Молдови. Рятувальники евакуювали екіпаж судна. Танкер затонув. Згодом була виявлений витік палива з судна. Через це Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж "Дельфін".

Власник танкера відмовлявся прибирати судно, незважаючи на зобов'язання провести ліквідаційні роботи до 31 березня. Втім, вже 8 квітня він запевнив генпрокурора Ірину Венедіктову, що найближчим часом забере судно за власний рахунок.

Чергова спроба підняти танкер 25 липня закінчилася невдачею, оскільки у одного з буксирів порвався металевий трос.

Адміністрація морських портів України оголосила тендер з вибору підрядника, який займеться підйомом судна. Операцію оцінили майже в 25 млн грн. Згодом ці гроші планують стягнути з власника танкера. Після підйому Delfi відбуксирують до Чорноморська. Адміністрація морських портів України повинна до кінця літа підписати договір про евакуацію танкера.

Після чергової витоку нафтопродуктів з танкера в Одесі оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Станом на 25 липня, було встановлено перевищення норми нафтопродуктів в 4,8 рази.

26 серпня затонуле біля Одеси судно поставили на рівний кіль. Це сталося майже через рік після аварії і після численних фактів забруднення моря нафтопродуктами з танкера.

    Реклама на dsnews.ua