• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Суд остаточно повернув титано-магнієвий комбінат Фірташа державі

Центральний апеляційний господарський суд залишив у силі рішення про розірвання договору про заснування ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" та повернення державі цілісного майнового комплексу комбінату
Суд залишив у силі рішення про повернення державі ЗТМК Фірташа
Суд залишив у силі рішення про повернення державі ЗТМК Фірташа
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook, інформує "ДС".

"12 грудня Центральним апеляційним господарським судом відмовлено у задоволенні апеляційних скарг відповідачів на рішення Господарського суду Запорізької області від 09.07.2018, який повністю задовольнив позов керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницкого в інтересах держави до компанії "Толексис Трейдінг Лімітед" (Кіпр) і ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" про розірвання договору про заснування цього товариства і повернення державі цілісного майнового комплексу комбінату", - повідомили в САП.

Відповідно до положень Господарського процесуального кодексу, після прийняття таке рішення апеляційного суду вступає в законну силу.

САП очікує оголошення повного тексту прийнятого Центральним апеляційним господарським судом ухвали про відмову в задоволенні зазначених апеляційних скарг, що дозволить з залученням усіх уповноважених органів державної влади почати процедуру реального повернення комбінату державі.

У 2013 році нібито з метою залучення інвестицій для впровадження сучасних технологій і модернізації виробництва державне підприємство "ЗТМК" стало товариством з обмеженою відповідальністю.

Договір про заснування уклали з переможцем конкурсу ФДМУ - офшорною компанією Tolexis Trading Limited (Кіпр), яка входить до групи компаній Group DF, підконтрольна бізнесменові Дмитру Фірташу.

Фонд держмайна передав в капітал товариства, цілісний майновий комплекс комбінату, який раніше перебував в управлінні ДП "ЗТМК".

Частка держави в ТОВ склала 51% (контрольний пакет), 49% компанії належали бізнесменові Дмитру Фірташу (через кіпрську компанію Tolexis Trading Ltd").

Tolexis Trading Limited виділила 110 млн доларів США для фінансування модернізації виробництва. Роботи повинні були закінчитися в I кварталі 2015 року.

Повідомляється, що підприємство фактично передали в управління наближеного до інвестора менеджменту, яким більшість із залучених інвестицій розтратили на погашення раніше створених боргів ДП "ЗТМК" за енергоносії перед кредиторами, пов'язаними з DF Group.

У подальшому ці кошти були виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм.

При цьому, на модернізацію виробництва було спрямовано лише 20 млн грн.

Як повідомляла "ДС", в липні Господарський суд Запорізької області повернув майно Запорізького титано-магнієвого комбінату у власність держави.

23 вересня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП та у співпраці зі Службою безпеки україни за підозрою в розтраті 492 мільйонів гривень затримали Володимира Сівака директора Запорізького титано-магнієвого комбінату. Слідство встановило, що протягом 2014-2015 рр. підконтрольна Фірташу Group DF компанія Tolexis Trading Limited виділила цьому підприємству 880 млн грн. Однак Сивак перерахував 492 млн грн з цих коштів на користь третіх осіб.

Запорізький титано-магнієвий комбінат-єдиний виробник губчастого титану в Європі.

    Реклама на dsnews.ua