• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Суд підтвердив незаконність рішення про заочний арешт Бахматюка

Рішення суду про незаконність оголошення заочного арешту Костянтина Жеваго, який не перебуває в міжнародному розшуку, підтверджує незаконність оголошення в розшук Олега Бахматюка при аналогічних обставинах
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють Українські новини.

Київський апеляційний суд 25 травня 2020 року скасував рішення про затримання і утримання під вартою Костянтина Жеваго, який прийняв Печерський райсуд Києва на початку грудня 2019 року, з-за того, що підсудний не перебував у міжнародному розшуку. "Рішенням апеляційної інстанції встановлено, що Жеваго не перебував і не перебуває в міжнародному розшуку, не ховався і не переховується від органів досудового розслідування та суду, а також те, що відсутні правові підстави для взяття Жеваго під варту", - йдеться в повідомленні прес - служби Жеваго.

За аналогічних обставин Вищий антикорупційний суд прийняв рішення про заочний арешт бізнесмена Олега Бахматюка, який також не знаходиться в міжнародному розшуку. Рішення апеляційного суду по справі Жеваго також підтверджує незаконність рішення ВАКС від 28 травня цього року проти Олега Бахматюка, про що заявляли його адвокати, посилаючись на норми чинного законодавства.

Більш того, апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) винесла рішення про скасування заочного арешту екс-міністру охорони здоров'я Раїсі Богатирьовій. У мотиваційній частині рішення сказано, що під час вручення Богатирьової повідомлення про підозру столична прокуратура грубо порушила Кримінально-процесуальний кодекс. Нагадаємо, що саме таке порушення було здійснено під час незаконного вручення підозри Бахматюку про що говорили адвокати Бахматюка. Таким чином ВАКС протягом одного тижня в ідентичних справах виніс два прямо протилежні рішення, що не може не викликати підозри щодо політичної вмотивованості.

Нагадаємо, що раніше у справах проти екс-чиновників часів Януковича, Клюєва і Клименко суд також заборонив їх заочний арешт з-за того, що вони не перебувають у міжнародному розшуку. Єдине рішення про заочний арешт, прийняте за аналогічних обставин, стосується Олега Бахматюка. Його адвокати заявили про політичну зангажованості такого рішення, прийнятого під тиском директора НАБУ Артема Ситника, який має конфлікт інтересів в цій справі.

    Реклама на dsnews.ua