• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Суд постановив звільнити Ситника, порушити проти нього кримінальну справу і призначити нового в.о. директора НАБУ

Реклама на dsnews.ua

Окружний адмінсуд Києва ухвалив відсторонити від посади директора НАБУ Артема Ситника. Він дав вказівку Мін'юсту викреслити Ситника з реєстрів як керівника

Про це йдеться в рішенні суду від 26 жовтня, яке опинилося у розпорядженні "Страни".

Суд прийняв таке рішення за клопотанням раніше звільненого керівника підрозділу детективів НАБУ Олександра Карєєва. Його рішенням ОАСК цього ж дня поновили на посаді, визнавши розпорядження Ситника про звільнення незаконним.

А також, за клопотанням Карєєва, видали окреме рішення, в якому визначили: щоб уникнути подальших правопорушень з боку директора НАБУ необхідно виконати рішення Конституційного суду від 28 серпня 2020 року, який визнав указ Порошенка про призначення Ситника незаконним.

Суд серед іншого постановив:

направити до ДБР вказівку відкрити кримінальну справу за невиконання рішення КС Ситником (стаття 382) і за спробу незаконного захоплення влади (стаття 109), а також незаконне присвоєння владних повноважень (стаття 353);

направити заступникам Ситника вказівку "вжити відповідних заходів реагування" через невиконання рішення КС (тобто, треба думати, вирішити — хто з них буде в.о. глави НАБУ замість Ситника — Ред.);

вимагати від Кабміну виділити міністра для координації діяльності НАБУ, ту ж вказівку послати до Радбезу;

дати вказівку Мін'юсту викреслити Ситника з Єдиного реєстру як керівника НАБУ;

всі перераховані органи мають повідомити ОАСК протягом місяця після отримання цього рішення про вжиті заходи щодо його виконання.

У мотивувальній частині рішення зазначається, що в листопаді 2019 року проти Олександра Карєєва почали службове розслідування. Воно було пов'язане з одним з кримінальних проваджень, які вів детектив. У травні наказом Ситника Карєєва звільнили з НАБУ.

Окружний адмінсуд визнав незаконним і саме службове розслідування, і два накази Ситника — про дисциплінарне стягнення детектива і його звільнення. А потім, як бачимо, окремим рішенням "пройшовся" і по самому директору НАБУ.

    Реклама на dsnews.ua