• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Суд поставив на паузу розгляд справи про повернення акцій "Приватбанку" Коломойського

Реклама на dsnews.ua
Господарський суд Києва оголосив перерву в справі за позовом олігарха Ігоря Коломойського і Triantal Investment про повернення акцій "Приватбанку"

Згідно з рішенням, прийнятим сьогодні, 7 травня, перерва триватиме до 2 червня, передає "ДС" з посиланням на "Українські Новини".

В кінці лютого 2019 року Госпсуд Києва з другої спроби прийняв до розгляду позов Коломойського і Triantal Investment, що володіли відповідно 41,6572% і 16,5748% акцій "Приватбанку", про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку україни від 21 грудня 2016 року.

Також суд відмовив у клопотанні "Приватбанку" закрити провадження у цій справі, однак задовольнив клопотання представників Коломойського надати додаткові докази, серед яких точну кількість акцій "Приватбанку", які були продані державі в процесі націоналізації, уточнює "НВ Бізнес"

До виробництва був доданий договір купівлі-продажу финусреждения. За договором купівлі-продажу Коломойський продав "ПриватБанк" Міністерству фінансів за 1 гривню, так як на той момент банк був з негативним капіталом.

"Характерною особливістю цієї справи є те, що Коломойський заради повернення, що належать йому до націоналізації акцій "Приватбанку", при зверненні в суд штучно об'єднав в одному позові три різні юрисдикції (господарську, цивільну та адміністративну), а також залучив до справи ряд державних органів (Нацбанку України, Фонду гарантування вкладів фізосіб і Укргазбанку), вимоги до яких за фактом в позові так і не озвучені", - повідомили в компанії Астерс, що представляє інтереси "Приватбанку" в суді.

У компанії відзначили, що в ході судового розгляду Господарські суд повинен буде дати правову оцінку подібним діям колишнього акціонера "і розібратися в законності його вимог про повернення акцій".

Як пояснили юристи, Ігор Коломойський для того, щоб гарантувати собі розгляд справи у господарському суді, залучив процес свою кіпрську компанію Триантал.

"Хоча за законом, позов Коломойського, як фізичної особи, повинен розглядатися в суді цивільної юрисдикції", - пояснили вони.

Коломойський і його компанія спочатку оскаржили Договір купівлі-продажу акцій, який оскаржується в господарському процесі. "У подальшому позивачі доповнили позов вимогами, які в більшій мірі повинні розглядатися в адміністративному процесі, зокрема вимоги до Нацкомісії і Мінфіну", - зазначили юристи.

Нагадаємо, 18 квітня стало відомо, що Окружний адмінсуд Києва ухвалив скасувати рішення НБУ про визнання неплатоспроможним "Приватбанку", що спричинило його націоналізацію. У Нацбанку заявили, що будуть оскаржувати рішення суду першої інстанції. Там також відзначили, що законність рішень про націоналізацію очевидна і зворотна процедура в цьому питанні неможлива. Тим не менш, якщо суди все ж підтримають у цьому спорі Коломойського, то НБУ вимушений буде забрати з "Приватбанку" 155 млрд, виділених на його докапіталізацію, що призведе банкрутства банку. Крім того, потрібно надрукувати 100 млрд грн для виплат вкладникам, що відразу ж позначиться негативно на економіки і зростання інфляції.

"ПриватБанк" перейшов в держвласність 21 грудня 2016 року на підставі постанови Кабміну від 18.12.2016 № 96 про деякі питання забезпечення стабільності фінансової системи, рішення правління НБУ від 18.12.2016 про віднесення "Приватбанку" до категорії неплатоспроможних та договору купівлі-продажу акцій банку від 21.12.2016 р., а також на підставі листа його колишніх акціонерів, зокрема Ігоря Коломлойского і Геннадія Боголюбова.

Згідно з рішенням Кабміну, держава в особі Мінфіну стала власником повного пакету його акцій, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року уряд вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд грн на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Згодом Печерський райсуд Києва заарештував частину майна колишнього співвласника Коломойського. У той же час у листопаді 2018 р. Високий суд Лондона вирішив, що йому не підсудна справа за позовом "Приватбанку" до його колишнім власникам.

Раніше сам Коломойський заявляв, що йому нібито не потрібен сам "ПриватБанк", однак потрібні гроші - $2 млрд компенсації за капітал, який там був до націоналізації.

    Реклама на dsnews.ua