• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

КСУ заборонив облгазам передавати в Мінфін персональні дані громадян

Реклама на dsnews.ua
Конституційний суд заборонив Мінфіну отримувати персональні дані громадян для проведення верифікації субсидій, оскільки це суперечить Конституції України

Окружний адміністративний суд міста Києва призупинив дію окремих пунктів постанови Кабміну про ПСО від 19 жовтня 2018 року № 867, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Ці пункти передбачали передачу Міністерству фінансів особистих даних споживачів газу без надання на це згоди самих споживачів.

Окружний адміністративний суд міста Києва призупинив частину положень постанови Кабміну. Відповідну постанову суду зупиняє дію вимог, що стосуються передачі особистих даних споживачів третім особам. На думку суддів, Кабмін зміг спростувати порушення Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У тексті постанови також говориться, що надання органам виконавчої влади необмежених повноважень є несумісними з принципом верховенства права. Вони повинні бути обмежені гарантіями невтручання в права особистості. Судді посилаються на судову практику Європейського суду з прав людини, зокрема, рішення у справах "Котій проти України" та "Зосімов проти України".

11 жовтня 2018 року Конституційний суд заборонив Мінфіну отримувати персональні дані громадян для проведення верифікації субсидій, оскільки це суперечить Конституції України.

Як нагадали в прес-службі, 30 листопада 2018 року Окружний адміністративний суд міста Києва призупинив дію Постанови Кабміну "Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу" від 19 жовтня 2018 року № 867. Нею передбачалося розголошення особистих даних споживачів без їх згоди. У даному процесі не оспорюються ті частини постанови, які стосуються ціни на газ і не зачіпають домовленостей з МВФ.

Суд заборонив облгазам передавати до Мінфіну дані про сім'ю і майно 13 млн споживачів газу

Також у прес-службі повідомили, що з переліком персональних даних, що підлягають передачі можна ознайомитися у проекті Порядку обміну інформацією на сайті Мінфіну.

Нагадаємо, раніше Мінфін оприлюднив дані по всім місцевим бюджетам України.

    Реклама на dsnews.ua