• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Судді КСУ набирають у помічники родичів своїх колег поза конкурсом, — "Схеми"

Судді Конституційного суду України призначили поза конкурсом своїми помічниками та науковими консультантами дружин та родичів інших чинних або колишніх суддів КСУ

Конституційний суд України
Конституційний суд України
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у розслідуванні проєкту "Схеми", передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Зокрема, повідомляється, що помічницею судді Олександра Литвинова з грудня 2018-го року працює Юлія Касмініна, яка є донькою чинного судді КСУ Олександра Касмініна. За даними КСУ, у 2020 році їй було нараховано загалом до 400 тис. заробітної плати, а протягом 2019-2020 рр. її двічі відзначали подякою та грамотою голови суду.

Батько Касмініної заявив "Схемам", що його донька стала помічницею Литвинова "відповідно до закону про Конституційний суд".

Водночас у самого Касмініна, за даними журналістів, помічницею працює Ольга Шаптала, яка є невісткою ексголови КСУ Наталії Шаптали (наразі перебуває у відпустці для догляду за дитиною, — ред.).

При цьому у судді Віктора Кривенка помічницею працює дружина колишнього ссудді КСУ Михайла Гультая Тамара Федоренко, додають "Схеми". Їй, за даними суду, торік було нараховано близько 450 тис. грн заробітної плати, а також Федоренко була відзначена грамотою голови КСУ.

"Помічники у суддів призначаються поза конкурсом, за заявою самого судді. Це непотизм, кумівство чи суддівські традиції в Україні?", – запитує автор розслідування.

На запитання журналістів до судді Литвинова, за яким принципом була призначена на посаду його помічниці донька іншого судді Конституційного суду Олександра Касмініна та чи просив його колега сприяння у цьому призначенні, суддя вирішив, що "на цей час утримається від будь-яких коментарів та відповідей".

У свою чергу ексголова КСУ Станіслав Шевчук зазначив, що вважає подібні призначення – непотизмом: "Це – непотизм. З точки зору загального сприйняття правосуддя – це ж не приватна юридична фірма, яку побудував собі Тупицький (Олександр Тупицкий, відсторонений голова КСУ, — ред.). КСУ – це серйозна державна установа".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua