• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Судді КСУ знову підуть на роботу: оголошено дати засідань

Реклама на dsnews.ua

Конституційний суд після майже місячної перерви знову відновить свою роботу. Засідання КСУ заплановані на 8, 9 і 10 грудня

Про це свідчить порядок денний на сайті КСУ, передає "ДС".

Нагадаємо, останній раз КС збирався 5 листопада. 10 листопада КСУ не зміг провести засідання через відсутність кворуму. 9 листопада засідання зірвалося через те, що двоє суддів не прибули на засідання через хворобу, а ще двоє — залишили засідання, коли суд почав розглядати "земельну справу".

Потім КС не збирався нібито через те, що у кількох суддів діагностували або підозрювали COVID-19.

Зараз представниця пресслужби КС не змогла розповісти Українській правді, чи одужали судді КС, але підтвердила, що засідання плануються і вже затверджено порядок денний.

На 8-е і 10-е грудня заплановано засідання Великої палати КС, а на 9 грудня — засідання Першого сенату Конституційного суду (тобто семи суддів з п'ятнадцяти діючих).

Зокрема 8 грудня судді КС планують:

  1. Продовжити (закрито) розгляд справи за конституційним поданням 142 народних депутатів щодо офіційного тлумачення положення 4 абзацу преамбули Конституції про "гідні умови життя": які умови життя людини слід вважати гідними, що є їх показником.
  2. Розглянути питання про відкриття конституційного провадження за поданням 47 народних депутатів щодо відповідності Конституції окремих положень Кримінально-процесуального кодексу України, що стосуються спецконфіскаціі.
  3. Розглянути питання про продовження терміну винесення колегіями суддів Першого і Другого сенатів КС рішень про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справах за конституційними скаргами і конституційними поданнями.
    Реклама на dsnews.ua