• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Судові тяжби навколо "Укртелекому" негативно впливають на компанію, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Судові тяжби навколо "Укртелекому" можуть стати вбивчими для компанії, яку інвестор вивів на конкурентний рівень і зробив прибутковим підприємством

Про це йдеться в матеріалі Gazeta.ua "Навіщо держава говорить про реприватизацію, якщо в нього немає на це грошей?", передає "ДС".

Видання нагадало, що поки уряд будує плани великої приватизації, на яку покладені великі надії в майбутньому році (очікується надходження в бюджет від 5 до 12 млрд грн), Фонд держмайна продовжує оскаржувати в суді успішні результати приватизації "Укртелекому". Як відомо, продаж "Укртелекому" в 2011 році принесла державного бюджету 1,3 миллиада доларів і є другим за прикладом успішності в історії вітчизняної після приватизації "Криворіжсталі". На той момент компанія була збитковою.
 
"Це угода всі вважають дуже вигідним - на той момент (купівля відбулася в 2011 році) вартість активу вже йшла вниз. Дротовий телефонний зв'язок - основна послуга, яку надавало підприємство, - витіснялася сучасними мобільними технологіями. І ризик того, що гігантська компанія опиниться "за бортом прогресу і самого ринку, був дуже великим ", - зазначає видання.
 
Gazeta.ua зазначає, що продаж "Укртелекому" стала переломним моментом для компанії, оскільки завдяки інвестиціям власника вона змогла вийти на новий рівень розвитку.
 
"Інвестор вливає в підйом компанії сотні мільйонів доларів - і це дає швидкий ефект. Зі стабільно збиткового протягом декількох років "Укртелеком" стає прибутковою компанією, освоює нові напрямки, починає пропонувати нові продукти, активно розвивається і використовує свою перевагу - щільне присутність у всіх куточках країни - для зростання показників ", - повідомляє видання.
 
На думку опитаних виданням експертів, на цьому тлі судові тяжби навколо угоди із продажу "Укртелекому", які зараз вийшли на новий, вже третій виток, можуть стати убивчими - як для самого підприємства, так і для інших компаній, що приватизуються, і навіть для вже приватизованих. "Якщо інвесторів змушують жити і працювати як на пороховій бочці, вони навряд чи захочуть розвивати бізнес в такій країні", - відзначає автор матеріалу.
 
Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, найбільш вдалими операціями в історії вітчизняної приватизації економісти вважають продаж "Криворіжсталі" та "Укртелекому". Перша угода в 2005 році принесла до бюджету країни 24,2 млрд грн, друга - 10,6 млрд грн (2011 рік). Причому, при повторного продажу "Криворіжсталі" вдалося виручити в п'ять разів більше, ніж при первинній приватизації. Однак фахівці впевнені, що цей успіх реприватизації повторити не вдасться.

    Реклама на dsnews.ua