• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Тарас Березовець: Агент-торпеда. Кому грає на руку Савченко

Найжахливіше в словах Савченко те, що вона створює враження, ніби Україна готова домовлятися з терористами
Фото: youtube.com
Фото: youtube.com
Реклама на dsnews.ua

Те, що робить Надія Савченко, завдає прямої шкоди національній безпеці країни і йде врозріз з нашою міжнародною політикою. Але найжахливіше в цьому те, що вона створює враження (у наших західних партнерів у тому числі), ніби Україна готова домовлятися з терористами.

Слова Надії Савченко, на сьогоднішній день, напевно, рожева мрія німецьких і французьких політиків, які хочуть якомога швидше забути про "українському казус" і вийти з Мінського процесу. Так що вона здійснює вкрай деструктивну діяльність, будучи при цьому одягненої званням народного депутата України та депутата ПАРЄ.

Я не поділяю думки тих, хто вважає Савченко російським агентом. Ніякої вона не агент: для цього потрібно мати хоч якимись інтелектуальними здібностями. Надією Савченко просто активно маніпулюють люди, які під час перебування у Росії її повний психологічний портрет. Нинішні методики спецслужб, у тому числі російських ФСБ і зовнішньої розвідки, дозволяють здійснювати маніпулювання людиною різними методами - від медикаментозного до психологічного впливу.

Думаю, Савченко знаходиться практично на "ручному управлінні". Є чудовий американський фільм Маньчжурський кандидат: суть його в тому, що таким же чином був створений політик-"зомбі", що став президентом США, але перебуває під зовнішнім управлінням людей зі спецслужб. Надія Савченко сьогодні теж в деякому роді "маньчжурський кандидат".

Загроза, що від неї виходить, велика. За класифікацією КДБ це називається "агент-торпеда": людина, завдання якого - довести ситуацію до соціального вибуху. Завдання Надії Савченко - стати обличчям нового протесту проти української влади; цілком можливо, що це має відбутися вже восени.

Для цього їй не знадобиться всеукраїнська підтримка: для початку протестних дій цілком достатньо 2-5% населення країни. Згідно з останнім дослідженням нашого Інституту майбутнього, готовність брати участь в акціях протесту підтверджують вже близько 30% українців. Норма для країни - 10%. Схожі цифри спостерігалися напередодні Революції гідності в 2013 році. Товариство розігріта, тому Савченко буде достатньо підтримки мінімальної кількості активних громадян.

Якщо для нас історія з Савченко очевидна, то люди в регіонах такими знаннями не володіють; у них зовсім інший рівень інформованості й уявлення про те, що і навіщо вона робить. Тому багато як і раніше вважають її чи не народним героєм. Цей ореол у Савченка поки ще зберігається.

Реклама на dsnews.ua

Джерело: Новий час

    Реклама на dsnews.ua