• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Театр абсурду. Адвокати Порошенко розповіли, як ДБР "сліпило" "справа картин" на основі Вікіпедії

Реклама на dsnews.ua
Так звана "справа про картинах", за яким силовики ДБР незаконно штурмували Музей Гончара, сфабрикована на основі публікації на сайті Гордона, а в якості доказів слідчі ДБР використовували інформацію з Вікіпедії

Це стало відомо після того, як адвокати п'ятого президента Петра Порошенка отримали документи із суду, інформує "ДС" з посиланням на прес-службу партії "Європейська солідарність".

Про деталі адвокати повідомили на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна". Як відомо, Печерський суд визнав силове захоплення музею незаконним. Адвокати зазначили, що до сфабрикованій справі має безпосереднє відношення генпрокурор Ірина Венедиктова, яка на момент порушення провадження очолювала ДБР, заступник директора ДБР Соколов, а також перший заступник, колишній адвокат Януковича Бабіков, які згідно із законом не мають права втручатися у слідство.

"Отримані документи з суду, з яких стало зрозуміло, звідки взялося справу про 43 картинах, і як було прийнято рішення ламати двері музею Гончара. Справа утворилася наприкінці лютого на підставі торішньої публікації на сайті Гордона. Рапорт з цього приводу писав нинішній глава ДБР Соколов на ім'я тодішнього голови ДБР Венедиктової, яка з тих пір пересіла у крісло Генпрокурора. Там говорилося про те, що публікація Гордона дає достатньо підстав вважати, що було скоєно злочин", - коментує документи ДБР адвокат Ілля Новіков.

"Слідство проводилося дуже по-сучасному - воно проводилося у Вікіпедії. Був складений протокол огляду слідчим сайту, з якого випливає, що на сайті Вікіпедії зазначено, що Петро Порошенко раніше був президентом України, зараз є народним депутатом України. І ця важлива для слідства інформація була зафіксована в матеріалах кримінальної справи", - іронізує Новіков.

"Після цього у день, коли ламали двері музею, оперативний відділ ДБР склав службову записку, фактично ДБР саме по собі написав записку про те, що за наявної оперативної інформації, виходячи з поведінки людей, у власності яких знаходяться картини, тобто директора музею, ці картини планують знищити. Як речовий доказ по справі. І для того, щоб цього не допустити, була влаштована ця акція, яку ви всі бачили", - нагадав Новіков про штурм Музею Гончара, який транслювався в прямому ефірі.

"Ми вже говорили про те, що навіть Печерський суд визнав ці дії незаконними. Зараз ми розуміємо, чому це сталося. Тому що навіть в рамках того, що було надано суду, ці натяжки не проходять", - резюмує Новіков.

Адвокати звернули увагу на те, що ДБР силою вривалася у музей Гончара на підставі припущень, що керівництво Музею може знищити картини, а потім ДБР передало ці картини на зберігання того ж керівництву Музею Гончара.

"Цілий уповноважений ДБР робить висновок, що є достатні підстави вважати, що можливо знищення майна. Тобто у нього є достатні підстави вважати, що керівництво Музею Гончара бажає знищити 43 картини всесвітньо відомих художників вартістю, як вони самі сказали, на шалену купу мільйонів доларів. Саме ці брехливі кілька рядків були покладені слідчим Дощенко в основу для організації злому дверей, захоплення музею та проведення незаконного обшуку в приміщенні Музею Гончара. Як ми бачимо, ніякої необхідності порятунку майна не було. Це доводить також і те, що картини залишалися на місці і були передані на зберігання до музею, який за кілька годин до того підозрювали в намірі знищити ці картини", - вказує Головань на абсурдність цієї історії.

Ілля Новіков зазначив, що платники податків тільки в цьому році профінансували ДБР на суму півтора мільярда гривень, а його слідчі "клепають" справи з Вікіпедії. "Ця ситуація смішна, і одночасно сумна. Смішна, тому що зрозуміло, що так кримінальні справи не розслідуються. Якщо ви ведете слідство у Вікіпедії, що вам заважає проводити допити в ТикТок. Якість вашої роботи від цього не впаде. Але насправді все досить серйозно. Мабуть, коли президент Зеленський на своїй прес-конференції говорив про пригоди і вироки, які він певен, - він мав на увазі щось подібне. Йому безсумнівно доповідали про роботу, яка проводиться. Ми не знаємо, доповідали йому, що робота проводиться у Вікіпедії. Можливо, він в курсі, можливо, він вважає, що це нормально. І те, що президент Зеленський вже від свого імені розповідав і робив прогнози, мова йшла саме про це", - сказав Новіков, демонструючи копії протоколів про вивчення Вікіпедії.

Адвокат Ігор Головань, який продемонстрував аудіозапис так званого "обшуку" музею Гончара, зазначив, що слідча група ДБР неодноразово порушила законодавство і це заперечується у відповідному порядку. "Вже оскаржено бездіяльність правоохоронних органів з реєстрації кримінального провадження щодо перешкоджання діяльності народних депутатів", - зазначив Головань.

"Нами подано 5 заяв про кримінальне правопорушення у відношенні дій, які надійшли, а саме зловживання своїм службовим становищем, незаконне проникнення до володіння особи, службове підроблення, тобто внесення завідомо неправдивих відомостей в офіційний документ, мається на увазі протокол обшуку та інші документи досудового розслідування. Ще дві заяви нами подано щодо перешкоджання діяльності депутатів і журналістів. Ми зробимо все можливе і доб'ємося, щоб усі ті, хто брав участь у цьому дійстві, були притягнуті до передбаченої законом відповідальності. Ще раз підкреслюю, безпосереднє керівництво всіма цими історіями здійснювалося особисто Генеральним прокурором Венедиктової", - переконаний Головань.

"Ці дії ДБР і це сфабрикована справа по Музею Гончара, на мій погляд, є квінтесенцією сфабрикованої Зеленським непрофесійного управління державою. І все це виглядало б смішно, якби не було так сумно, тому що рапорт пише Соколов, санкцію на цей рапорт дає "на 300 відсотків свій" генеральний прокурор Венедиктова, на той момент керуюча ДБР, виконавцем призначається адвокат Януковича Бабіков. Замість того, щоб розслідувати крадіжку 2700 вагонів з зерном на майже 800 млн гривень, замість того, щоб розслідувати лобізм команди Зеленського в тютюновій сфері, з-за якого держава втратила понад 3 млрд грн, замість того, щоб розслідувати багатомільярдні крадіжки в податковій та митниці в уряді Зеленського, про які заявив Уманський, замість того, щоб розслідувати шалену корупцію сьогоднішню, яка відбувається в енергетиці - замість цього у нас 10 слідчих і близько 20 спецназівців незаконно штурмують національний музей Гончара без рішення суду. І на підставі Вікіпедії. Все це доводить, що і цей, і інші сфабриковані справи носять суто політичний характер і є переслідуванням опозиції", - зазначив співголова фракції "Європейська Солідарність" Артур Герасимов.

"Якщо сьогодні на цей бєспрєдєл закрити очі, завтра вони так само незаконно без рішень судів, без документів, без всяких підстав вломятся в офіси будь-якої компанії, вломятся в житло будь-якого з наших громадян. Ми дали шанс ДБР і вимагали від них вибачитися перед національним музеєм Гончара і його директором. Замість того ДБР встановило незаконне стеження за музеєм і його керівництвом, а після цього у них ще вистачило нахабства заявляти, що штурму не було, перешкоджання народним депутатам не було, побиття журналістів не було. Вся країна бачила, весь світ бачив, всі українські журналісти бачили, ДБР не бачив. І цинічно бреше. Ми ідентифікували майже всіх, хто брав у цьому участь. І ми, дійсно, будемо домагатися, щоб всі, хто брав у цьому участь, були притягнуті до відповідальності", - повідомив Артур Герасимов.

"Штурм Національного музею - це світовий ганьба, а також ще один сигнал того, що влада взяла під тотальний контроль правоохоронні органи з метою переслідування опозиції. Шановна влада, перестаньте ганьбити країну на весь світ. Перестаньте будувати і закріплювати в Україні тоталітарна держава. Володимир Олександрович, може вистачить?", - зазначив Герасимов.

    Реклама на dsnews.ua