• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Терехов через онлайн-опитування щодо увічнення пам'яті Кернеса хоче здаватися його наступником, — експерт

Розпочата виборча кампанія в.о. мера Харкова Ігоря Терехова — це набір акцій, які постійно призводять до результатів повністю протилежних тим, на які він розраховує

Ігор Терехов
Ігор Терехов
Реклама на dsnews.ua

Про це у блозі на «Цензор.нет» пише політичний експерт, кандидат наук Юрій Гаврилечко, передає "ДС".

На його думку, в будь-якій виборчій кампанії кандидат, якщо хоче перемогти, буде поводити себе раціонально та намагатися вгадати бажання виборців, а також уникати дій, які можуть завдати шкоди репутації.

Однак, як пише експерт, у виборчих перегонах, що стартували в Харкові за посаду міського голови в.о. мера Ігор Терехов проводить кампанію, яку можна назвати набором піар-акцій і вони призводять до результатів повністю протилежних тим, на які він розраховує.

«З останнього — онлайн-опитування харківʼян про те, як би краще увічнити памʼять про покійного Геннадія Кернеса. На вибір пропонуються міські назви, памʼятник, або можна запропонувати свій варіант. У чому тут підступ? Зі сторони ця затія виглядає хоч і незграбним і грубуватим піаром, але цілком позитивною для Ігоря Терехова — піклується про памʼять улюбленого шефа, улюбленого мера харківʼян. Але все якраз навпаки. Тому що харківʼянам добре відома вся передісторія», — пише Гаврилечко.

Він пояснює це тим, що перше опитування громадської думки щодо увічнення памʼяті Кернеса стартувало мало не відразу після його поховання. На сайті міськради у розділі петицій. Але було проведене таким чином, щоб його результати легко можна було визнати необовʼязковими для подальшого розгляду міськрадою, яку очолює Ігор Терехов. І саме так і сталося.

«Далі краще. Та сама міськрада з подачі того самого Терехова вирішує, що питання увічнення імені Геннадія Кернеса — взагалі не актуальне, не треба ніяких меморіальних дошок, вулиць і провулків Кернеса і тим більше памʼятника. Усе. Помер — ну і забули. Крім того, його виборча кампанія ведеться під брендом «Успішний Харків Ігор Терехов» — з назви «Блок Кернеса — успішний Харків» просто прибрали імʼя засновника, Геннадія Кернеса. З ініціативи Ігоря Терехова. Все це теж прекрасно видно жителям міста», — зазначає експерт.

На думку Гаврилечко, і тут Терехов раптово вирішує реанімувати тему з увічненням памʼяті Кернеса, знайшовши для цього зручний привід — день народження Геннадія Адольфовича.

«Оцініть цинізм ситуації: коли в реальності рішення з приводу памʼятника або присвоєння імені Кернеса школі або парку можна було спокійно прийняти, його не приймали, говорили не треба. А зʼявився зручний інформпривід — наближається день народження покійного — тут же почали його відпрацьовувати пересічною піар-акцією. Упевнений, що онлайн-опитування закінчиться тим же, чим закінчилися петиції на сайті міськради. Тобто — повним ігноруванням і зливанням громадської думки. Тому що проводиться воно з єдиною метою — навʼязати містянам хибне уявлення про Терехова як продовжувача справи Кернеса. І підрихтувати зімʼятий рейтинг горе-кандидата. Але все настільки шито білими нитками, що фальш просто кричить про себе», — пише експерт.

Він зазначає, що якби Терехову дійсно була б дорога памʼять про Кернеса, то питання, наприклад, про памʼятник вже було б вирішено.

«Але він вважав за краще поексплуатувати імʼя покійного в суто особистих корисливих цілях. Саме таке враження залишить вся ця затія в уяві виборців. А краще, що чекає Терехова — потрапити в історію виборчих кампаній у вигляді кейса, про те, як їх ні в якому разі не можна вести. Або, як чемпіон по наступанню на піар-граблі», — підсумував Гаврилечко.

Нагадаємо, ще у квітні Ігор Терехов змінив назву політичної партії "Блок Кернеса — Успішний Харків" , прибравши звідти першу частину назви. Вся брендована продукція партії зараз підписується "Успішний Харків Ігор Терехов".

Нагадаємо, Геннадій Кернес на виборах у жовтні 2020 року був обраний міським головою Харкова. 16 грудня 2020 року він помер у берлінській клініці "Шаріте" в результаті ускладнень від COVID-19.

Після смерті Кернеса у грудні 2020 року виконуючим обовʼязки міського голови став секретар Харківської міськради Ігор Терехов.

Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада призначила позачергові вибори міського голови Харкова на 31 жовтня 2021 року у звʼязку з достроковим припиненням повноважень мера Геннадія Кернеса через його смерть.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua