• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ТКГ знову не погодила нові ділянки розведення військ: що завадило

Домовленості з розведення сторін конфлікту на трьох нових ділянках на Донбасі досі не досягнуто
ТКГ знову не погодила нові ділянки розведення військ. Фото: УНІАН
ТКГ знову не погодила нові ділянки розведення військ. Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це "Новин Донбасу" повідомив заступник командувача операцією Об'єднаних сил Богдан Бондар, який також є представником України у підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи, передає "ДС".

Чергове засідання цієї підгрупи відбулося 6 квітня в режимі відеоконференції з-за ситуації з коронавірусом в світі.

У відсутності прогресу Бондар звинуватив російську сторону на переговорах.

"Є певні зрушення, але вони блокуються російською стороною для того, щоб зірвати виконання рішення попереднього саміту "нормандського формату" 9 грудня і не допустити перспективу нової зустрічі лідерів "четвірки", — сказав представник України.

За словами Бондаря, українська і російська сторони пропонують свої варіанти місць розведення.

"Але під надуманими приводами російська сторона відмовляється врахувати позицію України. Ми говоримо, що готові врахувати позицію Росії, але поки що прийти до компромісу не вдалося", — заявив він.

Бондар підкреслив, що основною перешкодою до досягнення домовленостей є небажання Росії визнавати себе стороною конфлікту на сході України. Замість цього Москва намагається зобразити із себе модератора переговорів нарівні з ОБСЄ.

"Головний меседж російської сторони: є одна сторона, а друга — представники окремих районів Донецької та Луганської області". Мовляв, ви самі домовтеся, а ми (РФ — ред.) це підтримаємо", — розповів він.

Представник України у підгрупі сумнівається, що главам делегацій вдасться домовитися про розведення безпосередньо під час відеоконференції Тристоронньої контактної групи у середу.

"Дуже складно домовиться безпосередньо керівникам, коли немає домовленості в підгрупі на рівні експертів", — пояснив Бондар.

Як повідомляла "ДС", 18 лютого бойовики здійснили атаку на позиції українських військ в районі ділянки розведення в Золотому Луганської області. Президент Володимир Зеленський назвав атаку російських військ та їхніх пособників на Луганщині "цинічною провокацією", проте ні словом не обмовився про країни-агресора.

Тодішній глава Міноборони Андрій Загороднюк сказав, що збройний конфлікт на Донбасі може зупинити тільки політична воля Росії, а не розведення сил в окремих точках уздовж лінії зіткнення.

    Реклама на dsnews.ua