• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Томос для України: Джемілєв розповів про внесок кримських татар в переговори

Реклама на dsnews.ua
Представники кримськотатарського народу вели переговори з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом про надання Україні Томосу

Про це розповів лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв в інтерв'ю "ВВС Україна", повідомляє "ДС".

"В цьому напрямку у нас була дуже серйозна робота. Ми системно працювали і пояснювали Ердогану, як важливо для України і кримських татар, щоб в Україні була незалежна помісна православна церква", - розповів нардеп.

За його словами, українська сторона зуміла зацікавити турецького президента тим, що Мекка для православних після отримання Томосу та автокефалії української церкви переміститься з Москви до Стамбула, що має велике політичне значення для самої Туреччини.

При цьому Джемілєв зазначив, що на початку роботи над отриманням Томосу Ердоган очікував великого тиску на патріарха Варфоломія не стільки з боку Москви, скільки з Афін. Однак, завдяки позитивному збігу обставин, РФ примудрилася пересваритися і з Грецією.

Політик також пояснив, що позиції України в Туреччині дуже сильні, оскільки в країні проживає велика кримськотатарська діаспора, яка налічує від 3 до 5 млн громадян, і має велике електоральне значення.

Як повідомляла "ДС", Вселенський патріарх Варфоломій призначив в Україну своїх представників - архієпископа Данила Памфилийского з США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади. Экзархи будуть взаємодіяти з українською владою та церквами в організації майбутнього собору. На ньому можуть проголосити про створення помісної православної церкви та обрати її предстоятеля.

Російська православна церква (РПЦ) може перестати визнавати патріархат у Константинополі, якщо православної церкви в Україні нададуть автокефалію.

    Реклама на dsnews.ua