• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Топ-5 партійних об’єднань України

Майбутнє злиття "УДАРу" та "Блоку Петра Порошенка" стане одним з найгучніших об’єднань у вітчизняних партійних хроніках
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

28 серпня відбудеться спільний з'їзд партій "УДАР" та "Блоку Петра Порошенка", в ході якого планується прийняти рішення про злиття цих двох політичних сил. "ДС" вирішив згадати приклади найвідоміших таких об'єднань і чим вони закінчились.

1. Партія регіонів + "Сильна Україна" 

За підсумками президентських виборів 2010 року лідер "силовиків" Сергій Тігіпко зайняв третє місце, отримавши 13% голосів. Такий результат відкривав перед партією чудові електоральні перспективи на майбутніх тоді парламентських виборах 2012 року. Однак Тігіпко обрав співпрацю з командою Януковича, зайняв посаду віце-прем"єра вже в 2010 році, а в серпні 2011 погодився на пропозицію керівника Партії регіонів Миколи Азарова об"єднати дві партії в одну. 17 березня 2012 року на з'їзді "Сильної України" було прийнято рішення про саморозпуск, а членам партії було рекомендовано вступати до Партії регіонів. У 2014 році, після перемоги Революції гідності, Сергій Тігіпко вирішив відновити свою політичну силу і повів її на позачергові вибори Верховної Ради, однак "Сильна Україна" зазнала поразки, отримавши лише 3% голосів виборців.

Фото: УНІАН

2. "Батьківщина" + "Народна самооборона"

Про злиття цих двох політичних сил було оголошено у березні 2012 лідером "самооборонців" Юрієм Луценком, який на той час перебував за гратами. У квітні 2013 року, після виходу із Менської виправної колонії, лідер Луценко підтвердив, що політичний проект "Народна самооборона" припинив існувати у 2012 році, коли партія влилася із "Батьківщиною" напередодні виборів до Верховної Ради, а її колишні представники, як, наприклад, Микола Мартиненко, отримали місця в прохідній частині передвиборчого списку "Батьківщини". Але вже влітку 2014 року Юрій Луценко зареєстрував нову політичну силу - "Третя Українська Республіка", а на позачергових виборах в Раду цього ж року Луценко представляв "Блок Петра Порошенка".

Фото: aftenposten.no

Реклама на dsnews.ua

3. "Батьківщина" + "Фронт змін"

Процес об'єднання двох партій розпочався в 2012 році, коли лідери двох політичних сил домовились про похід єдиним списком на парламентські вибори. Тоді Арсеній Яценюк де-факто перебрав на себе все управління "Батьківщиною" - як він стверджував, за особистим дорученням Юлії Тимошенко, яка на той час перебувала у в"язниці. Юридичне оформлення злиття двох партій відбулося лише у червні 2013 року – "Фронт змін" оголосив про саморозпуск, а його колишні члени вступили до рядів "біло-сердечних". Але дружба двох політичних лідерів та їх організацій тривала недовго – до весни 2014 року, коли Юлія Тимошенко вирішила брати участь в президентських перегонах, а Яценюк виступив проти такої ідеї. Пізніше Арсеній Петрович вирішив воскресити своє політичне дітище в новому проекті "Народний фронт", який став одним з основних конкурентів "Батьківщини" в позачерговій кампанії 2014 року.  

Фото: УНІАН

4. УНА-УНСО + Правий сектор

В історії колись відомої та авторитетної УНА-УНСО може зламати голову навіть досвідчений дослідник. Ця політична сила кілька разів розпадалась на різні організації, потрапляла в різноманітні скандали і, здавалося б, вже давно перетворилась на політичний труп. Нове дихання в організацію вдихнув початок Євромайдану та створення її представниками спільно з іншими право-радикальними організаціями об"єднання "Правий сектор". Рішення про утворення однойменної партії праві прийняли в березні 2014 році. Організаційною базою для нового проекту стала мережа УНА. За даними останніх соціологічних досліджень "Правий сектор" має всі шанси отримати представництво в місцевих радах за підсумками майбутніх виборів. Зараз його рейтинг складає 5-6%.

Фото: news24ua.com

5. Народний рух України + Українська народна партія

До 1999 року ці дві політичні сили були однією партією – Народний рух України, яку заснував В'ячеслав Чорновіл та яка мала повторити успіх польської "Солідарності". Однак, ментальні та ідеологічні розбіжності заходу та сходу України так і не дозволили Руху перехопити ініціативу в комуністів, які продовжували перемагати в парламентських виборах до 2002 року. В 1999 році від НРУ відкололась частина членів партії на чолі з Юрієм Костенком, які створили новий проект – Українська народна партія, а Чорновіл через кілька місяців загинув в автокатастрофі. Однак подальше політичне життя часто поєднувало дві гілки колись однієї організації. В 2002 році вони йшли разом на вибори в блоці "Наша Україна", в 2004 році – підтримували на виборах президента Віктора Ющенка, а в парламентській кампанії 2007-го входили до блоку НУНС. Після 2012 року дві організації фактично залишились за бортом політичного життя і вирішили об'єднатися. Відповідний з'їзд пройшов у травні 2013 року, але в жовтні процес злиття партій де-юре був призупинений.

Фото: zakarpattya.net.ua

    Реклама на dsnews.ua