• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Трагедія MH-17: суд відкинув альтернативні сценарії катастрофи

Реклама на dsnews.ua

Суд у справі про знищення малайзійського "Боїнга" рейсу MH17, відхилив клопотання адвокатів чотирьох обвинувачених про надання їм додаткового часу для розслідування альтернативних сценаріїв причин авіакатастрофи

Про це йшлося під час засідання суду в середу, 25 листопада, передає "ДС".

Так, голова судової колегії Хендрік Стейнхейс відхилив клопотання захисту обвинуваченого Олега Пулатова. Він обґрунтував рішення тим, що в разі, якщо прокуратура не доведе основну версію катастрофи, обвинувачений автоматично буде виправданий.

Сторона захисту Пулатова ще під час червневого слухання вимагала заново допитати експертів і свідків у справі MH17, а також заново дослідити всі докази і розглянути альтернативні версії трагедії.

Нагадаємо, влітку 2019 року слідство у Нідерландах назвало імена чотирьох причетних до катастрофи МН17 : Леонід Харченко — українець, воював на боці "ДНР"; Сергій Дубинський — полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ, глава "ГРУ ДНР", саме його вважають організатором бойового застосування установки "Бук"; Олег Пулатов — підполковник запасу, причетний до перевезення "Бука" і організації охорони району падіння уламків збитого літака; Ігор Гіркін — відставний офіцер збройних сил РФ, колишній полковник ФСБ, активний учасник російської збройної агресії в Україні.

Всі вони оголошені в міжнародний розшук. Міжнародна Спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) також оприлюднила дату, коли відбудеться суд, — 9 березня 2020 року. У МЗС РФ назвали висновки слідчої групи "голослівними звинуваченнями".

24 травня 2018 року Спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України, надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група прийшла до висновку, що зенітний ракетний комплекс "Бук", пострілом з якого був збитий літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

Росія постійно заперечує всі результати розслідування. У Москві з його висновками не згодні і стверджують, що вони ігнорують інформацію, надану російською стороною. Згідно з численними доказам, рейс MH17 збили проросійські сепаратисти з ввезеної з Росії установки ЗРК "Бук".

Сторона звинувачення в суді у справі запропонувала його розгляд по суті в лютому-березні 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua