• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ЦВК: Власники ID-карток не зможуть балотуватися в президенти України

Реклама на dsnews.ua
У Центральній виборчій комісії України (ЦВК) повідомили, що Верховна Рада повинна внести зміни в закон "Про вибори президента України"

Про це повідомили в ЦВК у відповіді на запит УНН, передає "ДС".

Зокрема відповідаючи на питання про те, чи зможе зареєструватися кандидатом у президенти громадянин України, який має паспорт у формі ID-карти, у ЦВК уточнили поточні правила реєстрації кандидатів.

"З питання реєстрації кандидатами на пост президента України осіб, які мають паспорт громадянина України у формі картки... Норми Закону, що встановлюють необхідність використання паспорта громадянина України для участі у виборчих процедурах, які потребують узгодження з положеннями законодавства України, що регулюють це питання", - сказали в ЦВК.

У ЦВК нагадали, що згідно з чинним законом "Про вибори Президента України", кандидат на посаду президента повинен надати Комісії, зокрема, ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України і сторінки, де вказані відомості про його місце проживання.

Нагадаємо, раніше "ДС" повідомляла, що потенційні кандидати в президенти почали передвиборчу агітацію задовго до початку виборчої кампанії.

    Реклама на dsnews.ua