• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Тупицький і Касмінін оскаржили указ Зеленського

Відсторонені від посад суддів Конституційного суду Олександр Тупицький і Олександр Касмінін оскаржили указ президента, яким гарант скасував їх призначення 

Олександр Тупицький
Олександр Тупицький
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Верховного Суду, передає "ДС".

"До Верховного Суду оскаржено кказ президента України, яким скасовано призначення суддів КСУ", — йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, 29 березня 2021 року до Касаційного адміністративного суду у складі ВС надійшли відповідні позови від позивачів. Документам присвоєно реєстраційні номери справи №9901/96/21 та №9901/97/21. 

Нагадаємо, 27 березня Володимир Зеленський скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і повʼязано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

Раніше, 29 грудня 2020 року, Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді глави КСУ Олександра Тупицького.

У січні Державне бюро розслідувань заявило, що Тупицькому повідомили про підозру. Главу КСУ підозрюють у правопорушеннях, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України про дачу завідомо неправдивих показань, штучне створення доказів і підкуп свідка.

Як повідомляла "ДС", 29 березня Олександр Тупицький видав розпорядження про проведення спеціального засідання Конституційного суду 12 квітня, присвяченого звільненню самого Тупицького і судді КСУ Олександра Касмініна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua