• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Турчинов назвав справу проти генерала Павловського реінкарнацією режиму Януковича

Печерський суд 7 липня обрав запобіжний захід голові правління ПрАТ "Кузня на Рибальському" Валерію Шандрі

Реклама на dsnews.ua

Шандрі обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на два місяці з альтернативою внесення застави в сумі понад 443 млн грн інформує "ДС" з посиланням на прес-службу ГБР.

Як відомо, 2 липня, слідчі ГБР повідомили про підозру колишньому заступнику міністра оборони Ігоря Павловського, голові правління ПрАТ "Кузня на Рибальському" і ще двом колишнім начальникам Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння і військової техніки МОУ. Їх звинуватили в організації поставок в армійські підрозділи протягом 2016-2018 років військової техніки нібито низької якості. Йдеться про бойові катери і автомобілі невідкладної медичної допомоги.

Коментуючи цю справу керівник Центрального штабу "Європейської Солідарності" Олександр Турчинов зазначив, що в Україні відбувається реінкарнація режиму Януковича з його головними ознаками — правовим нігілізмом, свавіллям правоохоронних органів, замовними справами і несправедливими рішеннями.

Він зазначив, що генерал Павловський в 2014 році очолював оборону Маріуполя і зробив все, щоб захистити стратегічний для України місто.

"Перебуваючи на посаді заступника міністра оборони, він працював над тим, щоб наша армія, наші Збройні сили отримували нову військову техніку, нову зброю. Робив це чесно і професійно", — зазначає Турчинов.

"Коли говорити про оборонне підприємство "Кузня на Рибальському", то, мабуть, це одне з останніх підприємств, яке ще здатне в Україні випускати бойові кораблі, бойові катери для ВМС нашої країни. В 2014-2015 році були заблоковані всі поставки будь-якого військового обладнання, військової техніки, зброї до нашої країни. І ми змушені були розраховувати виключно на власні сили. Саме тоді "Кузня на Рибальському" змогла організувати виробництво броньових артилерійських катерів, які стали відомі всьому світу, прориваючись під вогнем РФ через Керченську протоку. Зараз підприємства і військових намагаються звинуватити в тому, що вони організували випуск десантних катерів", — зазначив Турчинов.

Він нагадав, що зараз ці катери проходять випробування в Міністерстві оборони.

"І коли президент Зеленський виступав в Одесі, то він фотографувався саме на фоні цієї військової техніки. На превеликий жаль, замість того, щоб прискорити їх випробування, щоб взяти їх на озброєння, створюється штучна справа, і в результаті ми бачимо знову порожній і брудний піар. Ми бачимо на тлі традиційного для цієї влади зриву Державного оборонного замовлення, коли вже півроку пройшло і знову не підписуються, не проплачуються контракти на виробництво зброї, військової техніки – і на цьому тлі звинувачують людей, які намагалися реалізувати конкретні задачі по зміцненню нашої оборони", — констатує Турчинов.

"Я не дивуюсь, що зриваються оборонні замовлення. Тому що коли такі абсурдні справи відкриваються проти тих, хто виконує свої обов’язки, – високопосадовці, ті ж самі генерали просто бояться підписувати угоди, розуміючи що в будь-який час вони можуть бути кинуті за грати", — зазначає Турчинов.

"Абсурдність цієї справи, її замовність підтверджує і факт застави. 440 мільйонів гривень для кожного. Така застава висувається генералу Павловському, який живе в зйомній квартирі у Києві. Не на державній дачі, як чинні керівники, а в зйомній квартирі, йому висувають заставу в 440 мільйонів, яка потрапляє в 10-ку найбільших застав", — підкреслив Турчинов.

"Змова – це коли зраджують свою країну, коли викривають спецоперацію і фактично дають можливість залишитися на свободі бойовикам – "вагнерівцям", що знищували українців. Змова – це коли забороняють нашим військовим захищати свою країну і реагувати на військові провокації російських найманців. Змова – це коли роззброюють нашу країну. А те, в чому звинувачують Павловського і Шандру, це не є змова, це є належне виконання службових обов’язків", — резюмував Турчинов.

    Реклама на dsnews.ua