• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Турчинов назвав стратегію нацбезпеки РФ "пустим документом"

Реклама на dsnews.ua
Головний документ безпеки Росії переповнений порожніми гаслами, зазначив секретар РНБО

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов охарактеризував нову стратегію національної безпеки Росії як порожній документ, але зазначив існуючі загрози для України з боку РФ, передає "ДС" з посиланням на повідомлення прес-служби РНБО.

Разом з тим, секретар РНБО зазначив, що "російська загроза, на жаль, для нашої країни не пуста", і заявив, що "протидія російської агресії для нас залишається головним пріоритетом безпеки держави".

Турчинов нагадав, що остання редакція цього документа під назвою "Стратегія національної безпеки Російської Федерації до 2020 року" була прийнята ще в 2009 році, "хоча до 2020 року ця стратегія не дотягла".

"Головний документ безпеки Росії переповнений порожніми гаслами і саморекламою величі Росії і її керівництва. При ознайомленні зі стратегією створюється враження, що її готували не спеціалісти сектору безпеки, а журналісти російського "Лайфньюз" після отримання "тринадцятої" зарплати", - зазначив секретар РНБО.

"Що важливо, вперше з часів СРСР у стратегії національної безпеки Путіна визначений головний ворог - США, які протидіють самостійної зовнішньої і внутрішньої політики Росії, прагнучи зберегти своє домінування у світі". У такому ж статусі "ворога" виписаний і Північноатлантичний альянс НАТО, що "розширення, наближення його військової інфраструктури до російських кордонів, створюють загрозу національній безпеці", - зазначив він.

Турчинов звернув увагу, що серед головних друзів" РФ, визначених стратегією, - Китай та Індія, які, на його думку, "навряд чи підтримають Росію в її терористичних провокації і військових злочинах".

"Не забули в цьому документі і про Україну. За версією Кремля, в Україні відбувся антиконституційний державний переворот". При цьому Захід і США створили "військовий конфлікт на сході України". Це, в свою чергу, згідно з документом, створює загрозу для Росії у зв'язку з великою довжиною російсько-українського кордону", - заявив Турчинов.

Секретар РНБО підкреслив, що головним досягненням "в кращих традиціях соцреалізму в стратегії визначено розвиток духовності Російської Федерації".

"Відроджуються традиційні російські духовно-моральні цінності. У підростаючого покоління формується гідне ставлення до історії Росії. Відбувається консолідація громадянського суспільства навколо спільних цінностей... таких як... повага сімейних і конфесійних традицій, патріотизму... Для протидії загрозам нацбезпеки Російська Федерація сконцентрує зусилля на зміцнення внутрішнього єднання російського суспільства...", - резюмував Турчинов.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua