• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Турчинов закликав ВСУ продовжувати "повзуче" наступ на Донбасі

Реклама на dsnews.ua
Незважаючи на те, що для України зараз ризиковано йти в масштабний наступ проти Росії, вона може досягти успіху в "повзуче" відвоюванні Донбасу

Про це в інтерв'ю українській журналістці Яніні Соколової для програми "Рандеву" повідомив колишній секретар РНБО Олександр Турчинов, передає "ДС".

За його словами, така стратегія вже виправдала себе в 2016-2017 роках.

Політик пояснив, що зараз Україна не може провести потужну військову операцію і піти під фронтальний наступ. Адже для цього потрібно мати перевагу над силами ворога.

"Ми не можемо оцінити сили ворога, тому що вони, на жаль, безмежні. Те, що зараз знаходиться на Донбасі, - це фактично таке "гарматне м'ясо". Їх завдання - протриматися добу у разі потужного наступу, щоб дати можливість запровадити основні сили і засоби російської регулярної армії. Питання: скільки дивізій, армій кине Путін на східний фронт? На жаль, і Генштаб не може дати таку відповідь. Тому таке масштабне наступ - це досить небезпечна річ", - вважає Турчинов.

"Тому я був прихильником такого покрокового настання, як його росіяни називають "повзучого" наступу. Кожен день - на один метр. Таким чином у 2016-2017 роках ми просунулися досить, ми звільнили дуже багато населених пунктів, ми поліпшили конфігурацію нашого фронту, посилили наші позиції. Це треба продовжувати. Кожен день по метру та, гляди, не до Ростова, але на кордоні б не дійшли", - переконаний колишній секретар РНБО.

Нагадаємо, Турчинов заявив, що сучасну Російську Федерацію може спіткати доля СРСР, і після її розвалу Кубань та інші території відійдуть до складу України.

    Реклама на dsnews.ua