• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Авакова погрожують українцям тюремними термінами за селфи у виборчій кабінці

Реклама на dsnews.ua
За селфи у виборчій кабінці українцям загрожує покарання у вигляді трьох років в'язниці

Про це на брифінгу заявив радник глави МВС Іван Варченко, інформує "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Ми нагадуємо виборцю: ви не повинні нікому звітувати про своєму волевиявленні. Більше того, ця звітність може нести ознаки кримінального злочину, оскільки виборець може нести покарання за розголошення результатів свого волевиявлення. Ви не маєте права фотографувати свій бюлетень, не маєте права демонструвати його на виборчій дільниці, тому що це порушення таємниці волевиявлення. Тобто ніяких селфи в кабінках, ніяких звітів", - заявив Варченко.

Він нагадав, що у статті 7 Закону про вибори президента України йдеться про те, що голосування є таємним, і контроль за волевиявленням виборців забороняється.

"Зйомка і фіксація будь-яким способом результатів волевиявлення - це порушення таємниці голосування. Стаття 159 Кримінального кодексу передбачає, що виборець, який собі це дозволить, може понести покарання до 3 років позбавлення волі", - додав представник МВС.

Разом з тим він уточнив, що брати участь в екзит-полах не є порушенням таємниці голосування з боку виборців.

"Передбачена відповідальність за публічну демонстрацію волевиявлення: це коли виборець вийшов з кабінки і показує свій бюлетень. Коли виборець в приватному спілкуванні сказав друзям, дружині або особі, що проводить екзит-пол, за кого він проголосував, це не є порушенням таємниці голосування", - пояснив він.

Нагадаємо, 31 березня в Україні відбудуться вибори президента.

    Реклама на dsnews.ua