• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

У Чорне море увійшли групи кораблів НАТО для навчань з Україною

Реклама на dsnews.ua

У Чорне море увійшли кораблі Другої постійної військово-морської групи НАТО (SNMG2) і Другої постійної протимінної групи НАТО (SNMCMG2), які візьмуть участь у регіональних навчаннях

Як відзначили в прес-службі НАТО, регіональні навчання організовані Україною та Болгарією, передає "ДС" з посиланням на "Кореспондент".

Зазначається, що група SNMG2 прибула в Чорне море 9 липня і складається з трьох фрегатів з Іспанії, Румунії і Туреччини на чолі з контр-адміралом Мануелем Агірре з ВМС Іспанії, з іспанським фрегатом Alvaro de Bazan (F-101) в якості флагмана.

"Незважаючи на пандемію COVID-19, SNMG2 виконує програму заходів, запланованих на багато місяців вперед. Цей візит в Чорне море, перший з моменту, коли я прийняв командування, відповідає напрямку морського командування НАТО і є ще одним прикладом постійних регіональних зобов'язань НАТО з нашими союзниками і партнерами", — сказав командувач SNMG2.

Судна SNMCMG2 HS Aliakmon (флагман), ESPS Tambre, TCG Amasra і ITS Gaeta 7 липня вийшли в Чорне море, де до них приєднався румунський тральщик і з яким вони 10 липня прибудуть до Бургасу.

"З трьома країнами-союзниками, Болгарією, Румунією й Туреччиною, і двома регіональними партнерами, Україною і Грузією, що межують з Чорним морем, регулярно зустрічається постійна військово-морська група в регіоні. Крім проведення патрулювання морської безпеки в міжнародних водах, ці два навчання допоможуть підвищити сумісність між союзниками і регіональними партнерами", — йдеться в заяві.

Заплановані візити до Болгарії і України найближчими днями.

Як повідомляла "ДС", Україна і НАТО домовилися посилити присутність в чорноморському регіоні.

    Реклама на dsnews.ua