• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Держприкордонслужбі розповіли про ситуацію на кордоні з Білоруссю

Реклама на dsnews.ua

Державна прикордонна служба не фіксує загроз для України з боку Білорусі

Про це повідомив голова Держприкордонслужби України генерал-майор Сергій Дейнеко в інтервʼю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Що стосується загрози з боку Білорусі для України, ми також її не бачимо. Ми розуміємо всі ризики. У нас активно працюють оперативні та спеціальні підрозділи. Наша головна мета — гарантувати національну безпеку України і наших громадян від усіх можливих загроз", — сказав Дейнеко .

За його словами, Україна також не становить загрози для Білорусі.

"Періодично лунають неоднозначні заяви вищого керівництва Білорусі, яке коментує, що відбувається контрабанда зброї. Щодо кожного випадку ми здійснювали своє внутрішнє розслідування, спростовували цю інформацію. У нас навпаки спостерігається зменшення виявлення зброї, і все, що виявляли, це була або травматична зброя, або шокери і холодна зброя. Тому Україна не становить загрози для Білорусі", — підкреслив Дейнеко.

Голова Держприкордонслужби вказав, що на пассажиротранспортний потік з Білоруссю в цьому році більше вплинула пандемія коронавірусу.

"Пасажиропотік впав утричі, транспортний потік — теж утричі. Жодних провокацій на державному кордоні ми не зафіксували, якщо не брати до уваги ситуацію з паломниками-хасидами, які намагалися перетнути державний кордон із боку тієї самої Білорусі", — розповів він .

Дейнеко зазначив, що всього 20 громадян Білорусі звернулися в пунктах пропуску за отриманням додаткової допомоги на території України.

"Сім — за отриманням статусу біженця і 13 — із проханням про визнання особами, які потребують додаткового захисту. Я не вважаю, що це критична цифра, яка становила би загрозу. Не було жодних перешкод у перетині кордону, навпаки була позиція Офісу президента щодо максимального сприяння громадянам Білорусі, які справді можуть зазнавати переслідувань і яким потрібен захист. Тому ми досить лояльно, але все-таки з певними перевірками до цього завдання поставилися", — пояснив глава Держприкордонслужби.

Як повідомляла "ДС", в Білорусі з 20 грудня закривають наземні КПП на кордоні для виїзду громадян за межі країни. Офіційною причиною обмеження на виїзд став спалах коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua