• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Франції Росію назвали "нестерпним сусідом", але закликали з нею поговорити

Росія є неприємним і нестерпним сусідом Франції, проте з нею потрібно зберігати можливості для діалогу

Жан-Ів Ле Дріан
Жан-Ів Ле Дріан / diplomatie.gouv.fr
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан сказав, відповідаючи на питання комісії із закордонних справ Національних зборів у вівторок, 2 березня, передає "ДС" з посиланням на RFI.

Як зазначив Ле Дріан, події в Росії розвиваються за "вкрай авторитарним" сценарієм. Як приклад він навів переслідування політика Олексія Навального, неправові затримання учасників протесту і журналістів, а також висилку трьох європейських дипломатів.

Одночасно глава французької дипломатії наполягає на необхідності підтримки діалогу з Москвою.

"Ми повинні зберегти зв'язки з Росією, але при цьому зайняти жорстку позицію і засудити дії влади проти Навального. Ми не відмовимося від планів (вести діалог з Росією), тому що ця країна — наш сусід. Хоча це іноді неприємний, іноді страхітливий, а іноді нестерпний сусід ", — сказав він.

На думку глави французької дипломатії, санкції, затверджені Євросоюзом у вівторок, 2 березня, ефективні і введені не просто для "самозаспокоєння".

"Вони не дозволяють фігурантам списку відвідувати Євросоюз, отримувати доступ до їх власних активів в ЄС. Це більше, ніж нічого", — сказав глава МЗС Франції.

Як повідомляла «ДС», Євросоюз ввів персональні санкції відносно низки російських чиновників у зв'язку з арештом і обвинувальним вироком опозиціонеру Олексію Навальному. Слідом за ЄС США також ввели санкції проти ряду посадових осіб і інститутів Росії.

Раніше спікер МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Росія розцінює введення Сполученими Штатами санкцій як "ворожий антиросійський випад".

За словами речника президента Росії Дмитра Пєскова, профільні відомства передадуть керівництву РФ проєкт кроків у відповідь на нові обмеження з боку Заходу проти Москви.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua