• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Кабміні схвалили затвердження латинки для кримськотатарської мови

Урядовий комітет у четвер, 16 вересня, підтримав проєкт постанови "Про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки"

Кримські татари
Кримські татари
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні урядового комітету з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, соціальної політики та у справах ветеранів, передає "ДС".

Запропонований варіант алфавіту складається з 31 літери. В основі проєкту — рішення Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 років.

Вказується, що переведення кримськотатарської мови на латинську графіку підтримує Меджліс кримськотатарського народу, а також "абсолютна більшість кримськотатарських мовознавців, освітян-практиків і видавців".

Проєкт узгоджено з фахівцями Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України, Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського тощо.

Остаточне рішення тепер має ухвалити уряд.

Віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що "латинська графіка дозволяє краще інтегруватися до цифрових платформ, більш повною мірою використовувати можливості, які надає Інтернет".

Нагадаємо, раніше Секретар РНБО Олексій Данілов сказав, що в Україні треба позбутися кирилиці і перейти на латиницю.

Директор інституту української мови Павло Гриценко назвав таку ідею секретаря РНБО "нонсенсом". Мовний омбудсмен Тарас Кремінь заявив, що застосування кирилиці в українській літературній мові є обґрунтованим з філологічної, наукової, та політичної точок зору.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua