• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Клімкіна прокоментували ідею з "виборами" в ОРДЛО

Реклама на dsnews.ua
Росія грубо порушує мінські домовленості своїм рішення провести "вибори" в "ЛДНР"

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України, передає "ДС".

"У зв'язку з появою в російських засобах масової інформації повідомлень про намір окупаційної адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях України провести так звані "позачергові вибори" ватажків бойовиків і їх нелегітимних представницьких органів, Міністерство закордонних справ України відзначає, що такі дії Кремля грубо порушують зобов'язання Російської Федерації як сторони мінських домовленостей", - заявили в МЗС.

У відомстві підкреслили, що у випадку проведення "виборів" їх результати будуть юридично нікчемними, не будуть створювати жодних правових наслідків і не будуть визнані ні Україною, ні світовим співтовариством.

Між тим, зазначили у відомстві, провокаційні дії Росії свідомо підривають мінські домовленості і будуть здатні звести нанівець наполегливі міжнародні зусилля по врегулюванню ситуації, що виникла в результаті збройної агресії РФ проти України та окупації нею частини суверенної території.

Уся відповідальність за постійне блокування і торпедування процесу мирного врегулювання буде покладено на Росію, відзначили в міністерстві.

"Закликаємо міжнародних партнерів надати чітку оцінку таким діям Кремля і посилити політико-дипломатичний тиск на Російську Федерацію, в тому числі шляхом запровадження проти неї додаткових санкцій, щоб змусити її повернутися до виконання взятих на себе зобов'язань. Зі свого боку, Україна залишається відданою мирного врегулювання ситуації в Донбасі на основі мінських домовленостей", - додали у відомстві.

Як повідомляла "ДС", 7 вересня так званий "парламент ДНР" призначила дату наступних виборів нового ватажка і нового складу "ради" на 11 листопада.

Раніше російське ЗМІ повідомляло РБК з посиланням на свої джерела, що після ліквідації ватажка "ДНР" Олександра Захарченко, в Кремлі прийнято рішення повернутися до теми виборів у "ЛНВ" і "ДНР" і призначити їх на одну дату.

Про переділ влади серед бойовиків "ДНР" читайте тут.

    Реклама на dsnews.ua