• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Мінцифри розповіли, від чого залежить впровадження електронних виборів в Україні

У Міністерстві цифрової трансформації заявляють про технічну готовність до впровадження онлайн-голосування в Україні, однак це також і залежить від Центрвиборчкому і парламенту, який повинен створити відповідну нормативну базу

У Мінцифри заявляють про технічну готовність до впровадження онлайн-голосування
У Мінцифри заявляють про технічну готовність до впровадження онлайн-голосування
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації "РБК-Україна", передає "ДС".

"Якщо народні депутати розроблять і ухвалять відповідний закон про інтернет-голосування, то можна з упевненістю говорити, що технічно ми готові до його реалізації. Важливим питанням залишається готовність і довіра самих виборців. Але технології виборів активно розвиваються, щоб забезпечити повну прозорість і довіру", — розповів виданню перший заступник очільника Мінцифри Олексій Вискуб.

За його словами, під час міжнародної конференції з електронних виборів у жовтні стало зрозуміло, що все більше країн схиляються до голосування через інтернет. І пандемія коронавірусу в цьому теж зіграла свою роль.

Водночас, розповіла виданню координаторка Громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська, в цілому онлайн-голосування — це ризикована ідея.

"Його за наявності фінансових і технічних можливостей не використовують країни розвиненої демократії, де є дуже високий рівень довіри до влади, достатньо коштів для адміністрування процесів, і де є висока цифрова активність виборців", — зазначила Айвазовська.

Як писала "ДС", у Міністерстві цифрової трансформації заявили, що про проведення онлайн-голосування під час наступних президентських виборів говорити поки що зарано.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua